Естонія намагалась затримати у Балтійському морі судно з тіньового флоту РФ

Джерело: Reuters

ВМС Естонії повідомили, що 13 травня намагались затримати у Балтійському морі нафтовий танкер, який перебуває під санкціями Великої Британії.

За повідомленням, танкер рухався у бік Росії і, як стверджують в Естонії, судно пересувалось незаконно та без прапора. Проте затримати судно не вдалось, оскільки екіпаж відмовився співпрацювати, відтак ВМС Естонії просто супроводили його до російських вод.

Мовиться про танкер Jaguar, який Велика Британія внесла до санкційного списку нещодавно, 9 травня. Тоді було запроваджено санкції щодо близько 100 танкерів тіньового флоту Росії.

Судно перебувало неподалік острову Найссаар біля Талліна, коли ВМС Естонії зв’язались з ним, повідомив командувач Іво Варк. За його словами, оскільки судно було без прапора, Естонія була змушена перевірити його документи та правовий статус.

“Судно відмовилось співпрацювати та продовжило свій шлях у бік Росії… Зважаючи на відсутність у судна громадянства, застосування сили, зокрема висадка на судно, було визнано зайвим”.

Натомість патруль супроводив танкер поки він не увійшов у російські води.

На платформі X очільник МЗС Естонії Маргус Цахкна написав, що “Росія повинна зазнати жорсткіших та швидших санкцій у відповідь”.

Міноборони Естонії від коментарів відмовилось.

14 травня судно Jaguar вже стояло на якорі неподалік російського порту Приморськ під прапором Габону.

Тим часом в інтернеті з’явилось відео інциденту, зняте з танкера, ідентифікаційний номер Міжнародної морської організації якого співпадає з номером Jaguar.

На відео видно патрульний катер ВМС Естонії, вертоліт та патрульний літак поблизу танкера.

“Це естонський військовий корабель, виконуйте мої вказівки, негайно змінність курс на 105”, – чутно на відео голос з радіо.

Голос за кадром російською мовою каже: “Нас зустрічають гелікоптери, вимагають, щоб ми стали на якір”.

Також повідомляється, що нібито для того, аби запобігти захопленню танкера, Росія відправила до Естонії винищувач Су-35, порушивши повітряний простір країни. Принаймні, про це написала російська пропагандистка Маргарита Симоньян.

Естонський Генштаб підтвердив, що російський винищувач порушив повітряний простір країни. За повідомленням, над Естонією він перебував менш як хвилину, не мав плану польоту, а його транспондер був вимкнений. Окрім цього, винищувач не мав двостороннього радіозв’язку з естонською авіадиспетчерською службою.

Іво Варк, своєю чергою відмовився коментувати чи пов’язані ці два інциденти між собою.

15 травня у Києві 33-річна жінка в неадекватному стані розкидала квіти та пошкодила фотокартки загиблих захисників України, встановлені на Алеї Героїв.

Згідно з колективним позовом, поданим до федерального суду, Комітет політичної дії (PAC) Ілона Маска не виконав обіцянку виплатити зареєстрованим виборцям у “хитких” штатах обіцяні кошти за підписання протрампівської петиції або за залучення інших підписантів під час виборів у США минулого року.

Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.

Представники українського закладу “Milk Bar” заявили, що в Будапешті, Угорщина, відкривається кав’ярня, яка використовує їхню торгову марку і повністю копіює візуальний стиль.

15 травня Верховна Рада проголосувала у першому читанні за основу законопроєкт про внесення змін до Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” стосовно скасування візових вимог для іноземців та осіб без громадянства, які є гуманітарними працівниками та волонтерами, на період дії воєнного стану.