Україна підписала Рамкову конвенцію про ШІ та права людини

Джерело: Мінцифри

15 травня Україна приєдналася до Рамкової конвенції Ради Європи про штучний інтелект, права людини, демократію та верховенство права — перший у світі міжнародний договір, котрий визначає принципи етичного впровадження та регулювання ШІ.

Штучний інтелект уже став частиною нашого життя — скоро він з’явиться в Дії та Мрії. Але перш ніж упроваджувати такі інновації, важливо чітко визначити правила гри. Україна підписала Рамкову конвенцію Ради Європи про штучний інтелект, права людини, демократію та верховенство права. Це перший міжнародний договір у сфері ШІ, — мовиться у повідомленні.
У Страсбурзі відповідний документ підписали заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков та заступник генерального секретаря Ради Європи Бйорн Берґе.

Конвенція містить принципи, яких має дотримуватися держава при формуванні законодавства та використанні ШІ-продуктів у публічному секторі. Серед них:

  • повага до людської гідності й автономії;
  • прозорість та нагляд;
  • недискримінація;
  • захист приватності;
  • надійність;
  • безпека інновацій.

У відомстві акцентували, що підписання конвенції — важливий крок для розвитку ШІ в цифровій державі, позаяк Україна не просто приєднується до технологічного майбутнього — натомість формує його за світовими стандартами разом з лідерами сфери.

Конвенцію вже підписали 15 урядів — Велика Британія, США, Канада, ЄС, Ізраїль, Японія та члени Ради Європи.

  • Об’єднані Арабські Емірати планують використовувати штучний інтелект для написання нового законодавства та перегляду і внесення змін до законів.
  • Netflix тестує нову пошукову систему на основі штучного інтелекту, який допомагатиме підписникам шукати серіали та фільми за низкою критерій.
  • Європейський союз планує залучити €200 мільярдів приватних і державних інвестицій у розвиток штучного інтелекту. Про це заявила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн під час Глобального саміту зі штучного інтелекту в Парижі.

Служба оборонної розвідки та безпеки Латвії (MIDD) попередила громадян про можливу присутність російських шпигунів і диверсантів у країні та оприлюднила поради, як їх розпізнати.

У Тернополі 15 травня відбувся міський фестиваль “Вишиванка – код нації 2025”. Учасники дефілювали в Українському домі, продемонструвавши десятки вишиванок – від старовинних до сучасних.

Головна редакторка та співзасновниця The Kyiv Independent Ольга Руденко відмовилася від участі в Oslo Freedom Forum після того, як організатор заходу різко зреагував на її зауваження щодо великої кількості російських спікерів, натомість відсутності українських.

Країна НАТО Естонія звинуватила російський військовий літак у порушенні її повітряного простору. 

15 травня Київрада за ініціативи мера Віталія Кличка, затвердила нові заходи соціальної підтримки столичних мешканців. Окрім 10 тисяч разової допомоги містянам, домівки котрих постраждали від російських атак, Київ додатково надаватиме кошти тим, хто потребуватиме тимчасової оренди житла на час відновлення пошкодженого.Мова про 40 тисяч разової підтримки та 20 тисяч — щомісячної.