Артилерія, боєприпаси й підтримка авіації: Данія оголосила новий пакет допомоги на €560 млн

Джерело: пресслужба Міноборони Данії

Данія офіційно оголосила 26-й пакет військової допомоги Україні на понад 560 млн євро. Пакет фінансується в межах військової підтримки Українського фонду та з Європейського фонду миру (EPF) і розрахований на 2025-2028 роки.

Новий пакет містить артилерійські системи, боєприпаси до артилерії в межах чеської ініціативи, матеріально-технічне забезпечення для повітряних сил України, а також розширення тренувальних програм для українських військових.

Міністр оборони Данії Трольс Лунд Поульсен наголосив, що потреба України у військовій підтримці залишається високою:

На жаль, потреба України у допомозі не зменшилася. Я радий і гордий, що ми знову можемо виділити кошти на підтримку, яка матиме значення як на полі бою, так і в довгостроковій перспективі. Данія була вірним союзником України з самого початку війни — і залишатиметься ним і в майбутньому, — додав він.

У межах північної та балтійської ініціативи з формування українських бригад, артилерія буде надана спільно з боєприпасами.

Також передбачається додаткове фінансування чеської ініціативи закупівлі артилерійських снарядів. Цю програму було започатковано у 2024 році за спільною ініціативою Данії, Чехії та Нідерландів. Уряд Данії наголошує: надання коштів у 2025 році дозволить профінансувати нові партії боєприпасів і забезпечити стабільність постачання для Збройних сил України.

Міністр закордонних справ Ларс Льокке Расмуссен зазначив, з боку Данії “ми робимо все можливе, щоб дати Україні перевагу як на полі бою, так і за столом переговорів. Найкраще, що ми можемо зробити зараз, — це посилити військову підтримку та зміцнити обороноздатність України. Тому я радий, що ми можемо зробити ще один значний внесок у вигляді мільярдної допомоги”.

Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.

На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.

Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.

Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.