Командир 47-ї бригади Ширшин пояснив причини своєї публічної заяви

Джерело: Олександр Ширшин/Facebook

Олександр Ширшин, командир батальйону 47-ї окремої механізованої бригади “Маґура” повідомив, що вирішив публічно висвітлити проблеми після численних офіційних і неофіційних звернень до вищого командування, які залишилися без відповіді.

Нагадаємо, Ширшин повідомив, що подав рапорт на звільнення з посади. Як основну причину свого рішення він назвав “дебільні задачі” від вищого командування та невиправдані втрати людей.

“Виконуючи завдання на Курщині та українсько-російському кордоні, зіштовхнувся з задачами, які, за усіма ознаками, були приречені на провал та наражали особовий склад на високу імовірність невиправданих втрат”, – зазначив командир батальйону.

Він додав, що батальйон неодноразово вживав заходів для уникнення втрат, а він сам неодноразово звертався до командування з пропозиціями змінити підходи. Проте більшість його звернень не були враховані.

“Через відсутність належного реагування, написав допис з простою метою: необхідно змінити підходи в управлінні та адекватно оцінювати свої можливості”, – йдеться у повідомленні.

Олександр Ширшин зазначив, що не закликав до відставки Головнокомандувача чи окремих посадовців, адже, на його думку, проблема — в системі, а не в конкретних особах.

“Але у відповідь чомусь отримав звинувачення, наклепи на мене та заклики “підтримати Головкома ЗСУ” і “не виносити сміття з хати” від лояльних до “військової еліти” осіб та підрозділів”, – додав командир.

Ширшин наголосив, що ніколи не закликав до припинення бойових дій, а “якраз навпаки: рахуються тільки з сильними і фізично нищити ворога необхідно. І крім оборони, ми маємо наступати, бо інакше війни не виграються”. Саме з цих міркувань він підтримував операцію в Курській області та її реалізацію на початкових етапах.

“Мій батальйон завжди був на складних ділянках. Ніколи не нили. Зціпивши зуби працювали попри всі проблеми і труднощі. Нашу роботу і результати неодноразово висвітлювали ЗМІ, президент в своїх зверненнях, тощо.
…Але останні кілька місяців у мене складається враження, що нас просто намагаються стерти. Життями людей розпоряджаються наче зайвими грошима на гулянках. Співмірність втрат і результату вказує на низький рівень ефективності”, – зазначив комбат.

Він додав, що попри його публічну заяву, жоден боєць батальйону “Маґура” не залишив свої позиції. Підрозділ, як і раніше, продовжує виконувати бойові завдання на передовій.

“На сьогоднішній день вже є спроби комунікації від Генштабу, сподіваюся на конструктивну розмову, випрацювання конкретного робочого рішення, а не просто замилювання очей, щоб уникнути в майбутньому подібних ситуацій”, – зазначив Ширшин.

У Медичному центрі Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі вперше у світі успішно пересадили людині сечовий міхур. Це стало результатом чотирирічних досліджень та розробок команди лікарів під керівництвом доктора Німи Нассірі та Індербіра Гілла.

На півночі Казахстану, де понад сорок років випробовували ядерну зброю, життя досі не повернулося до норми. Понад мільйон осіб зазнали впливу радіації, а спадкові мутації надалі скалічують нові покоління.

Країни Європейського Союзу засудили інцидент, що стався під час візиту дипломатичної делегації до Західного берега, коли ізраїльські військові відкрили вогонь неподалік місії. Італія та Франція викликали послів Ізраїлю для пояснень, тоді як Німеччина, попри тісні зв’язки з Ізраїлем, назвала стрілянину “неспровокованою”.

У Бразилії медики провели 15-годинну операцію з розділення сіамських близнючок. Дівчатам по одному року.

Грузія з 15 травня запровадила для громадян Росії та Білорусі повну заборону на вивезення з країни легкових автомобілів та спецтехніки. Як пояснили на гарячій лінії агентства сервісних послуг МВС Грузії, ще до набуття новими правилами чинності реекспорт у напрямку Росії та Білорусі вже був заборонений. Однак раніше не діяли обмеження для громадян цих держав під час вивезення техніки до третіх країн. Відтепер умови змінилися.