Катар хотів продати США Boeing 747, а не дарувати його Трампу — CNN

Джерело: CNN

Адміністрація президента США Дональда Трампа звернулася до Катару з проханням продати літак Boeing 747, і країна погодилася. Це суперечить публічним заявам Трампа, який раніше стверджував, що саме Катар запропонував йому літак як подарунок.

Як розповіли в агенції, після вступу Трампа на посаду у січні, Пентагон зв’язався з компанією Boeing щодо нових президентських літаків. З’ясувалося, що компанія не зможе виготовити їх раніше ніж за два роки. Саме тому з’явилася ідея придбати вже готовий літак у Катару.

Команда Трампа прагнула отримати новий літак у стислі терміни й почала шукати альтернативні варіанти. Для цього Трамп доручив своєму раднику з питань Близького Сходу Стіву Віткоффу скласти перелік наявних справних літаків.

“І Катар був одним з клієнтів”, — сказало джерело, знайоме з переговорами, додавши, що Пентагон “запропонував купити літак”, а Катар заявив, що готовий його продати.

За словами іншого джерела, Пентагон розпочав переговори з Катаром після того, як дізнався, що Білий дім підтримує цю ідею. Своєю чергою, спецпосланець Трампа Стів Віткофф допоміг у проведенні перших переговорів.

Як зазначається, на початковому етапі переговори стосувалися оренди літака, а не його продажу. Водночас президент США Дональд Трамп публічно називав можливу угоду “жестом доброї волі” або “внеском” від королівської родини Катару.

У своїй соціальній мережі Truth Social Трамп заявив, що літак нібито буде переданий йому “як подарунок, безплатно”.

Згідно з повідомленням, зараз юридичні представники обох сторін продовжують обговорення умов угоди. У разі, якщо її визнають незаконною, Катар може відкликати свою пропозицію.

Зауважимо, що раніше ABC News з посиланням на джерела повідомило, що адміністрація президента США готується прийняти від королівської сім’ї Катару розкішний літак Boeing 747−8, який, можливо, стане найціннішим подарунком, коли-небудь зробленим США від іноземного уряду.

Командир 1-го Корпусу НГУ “Азов” Денис Прокопенко у Facebook розкритикував останній обмін полоненими між Україною та Росією, в межах якого сторони передали по 1000 осіб. У своєму зверненні він заявив, що серед українських військових, які повернулися додому, немає жодного бійця “Азову”.

Поки президент Дональд Трамп дедалі чіткіше дистанціюється від підтримки України, європейські лідери намагаються вигадати, як утримати лінію фронту без американської зброї. Один із реалістичних сценаріїв — Європа закуповуватиме американське озброєння і передаватиме його Україні напряму, в обхід Вашингтона. Вибору у неї особливо немає: власні арсенали вичерпуються, а оборонна промисловість не здатна покрити потреби війни самотужки.

Щороку наприкінці травня Київ відзначає День міста. У 2025 році День Києва святкують 25 травня.

У США знайшли підозрюваного у вбивстві, яке сталося 1 лютого 1977 року в Сан-Хосе.

У мережі з’явилися кадри зі звільненими українськими захисниками, що повернулися в межах третього етапу обміну полоненими.