Мали бути розумнішими, ніж ми, а воно чомусь не так – Подерв’янський про молодь та інтернет

Джерело: Лесь Подерв’янський/Facebook

Український письменник та драматург Лесь Подерв’янський розповів про своє ставлення до інтернету та того, як він вплинув на молодь.

Він вказав, що ненавидів Радянський Союз та ніколи не прив’язувався до свого покоління.

“У мене немає жодних ностальгійних мотивів, мовляв, ми свого часу… Я бачив людей у 30 років, які були абсолютно старими, бачив людей, які у 80 були абсолютно молодими. Для мене покоління – це nothing, нічого”, – написав Подерв’янський та додав фото себе в молодості.

Джерело: Лесь Подерв’янський/Facebook

Він вважає, що в кожній генерації можна знайти “мудаків і тих, хто мислить”, при чому перших більше.

“Єдиний мій закид – те, як вони користуються інтернетом. Інтернет узагалі дає величезні можливості для самоосвіти й самовиховання. А вони ним користуються так, як громадським туалетом на автобусній зупинці в Кагарлику. Те, що вони тоді писали на стіні, тепер пишуть у Facebook. Здавалося б, ми жили в закритому суспільстві (за часів СРСР – ред.) з обмеженим доступом до інформації, їм доступне все. Здавалося б, вони мали бути розумнішими й освіченішими, ніж ми, а воно чомусь не так”, – підсумовує письменник і драматург.

Дослідники з Китаю забезпечили надлюдський зір, створивши контактні лінзи, котрі дозволяють бачити інфрачервоне світло. На відміну від нічних окулярів, нові лінзи не потребують живлення, а через свою прозорість одночасно дозволяють бачити інфрачервоне і звичайне світло.

У травні Європейська Комісія запропонувала ввести новий адміністративний збір у розмірі 2 євро за кожну посилку, що надходить до ЄС з-за меж Союзу, зокрема з Китаю. Це стосується переважно замовлень з онлайн-платформ Temu та Shein, які надсилають товари безпосередньо від виробника до споживача, минаючи посередників та склади.

Адміністрація Дональда Трампа відкликала дозвіл Гарвардського університету на прийом іноземних студентів у межах Програми студентів та обміну (SEVP), різко загостривши протистояння щодо автономії вишу.

Під час бойових дій в Україні загинув громадянин Італії, який служив у складі Інтернаціонального легіону.

Месенджер Telegram, заснований Павлом Дуровим, у 2024 році вперше вийшов на річний прибуток, заробивши 540 млн доларів. Виручка компанії, яка базується в Дубаї, зросла до 1,4 млрд доларів порівняно з 343 млн доларів у 2023 році.