Туреччина заборонила використання зображень ув’язненого мера Стамбула

Джерело: Bloomberg

Прокуратура Стамбула наказала видалити весь контент із зображеннями, аудіо- і відеозаписами заарештованого мера Стамбула Екрема Імамоглу з громадського транспорту, посилаючись на занепокоєння щодо політичної пропаганди.

Цей наказ слідує за попередньою директивою про зняття його плакатів по всьому місту.

Це сталося через кілька днів після того, як десятки тисяч прихильників Імамоглу з опозиційної Республіканської народної партії (РНП) провели мітинг у місті, вимагаючи його звільнення і критикуючи розслідування як політично вмотивоване.

Це посилює правове і політичне протистояння між урядом і опозицією, оскільки президент Реджеп Таїп Ердоган наполягає на прийнятті нової конституції, відкидаючи заклики до проведення дострокових виборів.

Імамоглу заарештували у березні за звинуваченням у хабарництві, яке він заперечує. Його партія звинувачує Ердогана у використанні судової системи, щоб перешкодити Імамоглу брати участь у виборах, що влада також заперечує.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.