Німеччина може розглянути можливість повернення військового призову з 2026 року – Пісторіус
Джерело: Reuters
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що країна може розглянути відновлення військового призову вже з наступного року, якщо не вдасться набрати необхідну кількість добровольців до лав збройних сил.
“Наша модель базується на добровільній участі. Якщо настане час, коли у нас буде більше можливостей, ніж добровільна реєстрація, тоді ми можемо прийняти рішення зробити її обов’язковою”, — пояснив він.
За словами Пісторіуса, новий законопроєкт може набрати чинності вже з 1 січня 2026 року.
Командувач Відділу внутрішньої безпеки Німеччини Андреас Хенне також підтримав призов на військову службу.
“Ми стали на правильний шлях, але тепер нам потрібно прискорити темпи. З точки зору обладнання, розширення інфраструктури та, перш за все, персоналу”, — прокоментував він.
- Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що європейці нині несуть велику відповідальність за безпеку Європи, ніж будь-коли раніше, незалежно від рішень нової адміністрації США.
Нідерланди вже 26 травня передадуть до України останній з раніше погоджених винищувачів F-16, повідомив міністр оборони країни Рубен Брекельманс.
Як повідомляють The Washington Post, рішення адміністрації Дональда Трампа припинити тимчасовий захист від депортації для афганців, які втекли до США після захоплення влади в Афганістані талібами, викликало шквал критики з боку американських ветеранів війни та правозахисників. Вони називають цей крок “зрадою” і “насмішкою над реальністю”.
У США подали колективний позов проти компанії S.C. Johnson, яка виробляє популярні пакети й контейнери Ziploc. Позивачі звинувачують компанію в тому, що вона вводила споживачів в оману, стверджуючи, нібито її продукція безпечна для використання в мікрохвильовій печі та морозильнику. За їхніми словами, при нагріванні або заморожуванні пластикових виробів Ziploc можуть виділятися частки мікропластику, які потрапляють спершу в їжу, а потім і в організм людини.
Величезні колонії пінгвінів в Антарктиді насичують повітря аміаком, що сприяє утворенню атмосферних частинок, навколо яких формуються хмари. А ті, своєю чергою, охолоджують клімат, відбиваючи сонячне світло від поверхні Землі.
Командир 1-го Корпусу НГУ “Азов” Денис Прокопенко у Facebook розкритикував останній обмін полоненими між Україною та Росією, в межах якого сторони передали по 1000 осіб. У своєму зверненні він заявив, що серед українських військових, які повернулися додому, немає жодного бійця “Азову”.