Колишня адвокатка наркобарона Ель Чапо балотується на посаду судді у Мексиці – Reuters

Джерело: Reuters

Наступного тижня мешканці штату у Мексиці голосуватимуть на суддівських виборах. Серед кандидатів — Леопольдо Чавес, який провів майже шість років за ґратами за контрабанду чотирьох кілограмів метамфетаміну у 2015 році.

Як розповіли у виданні, штат Дуранго є частиною мексиканського Золотого трикутника — контрольованого картелями регіону, де вирощують марихуану та опійний мак.

“Я ніколи не продавав себе як ідеального кандидата”, — прокоментував Чавес, додавши, що йому нічого приховувати й що він відсидів свій термін.

Водночас в сусідньому штаті Халіско Франсіско Ернандес балотується на посаду кримінального судді, попри те, що востаннє він був звільнений Федеральною судовою радою після розслідування звинувачень у сексуальному насильстві та корупції. Він відкинув звинувачення, назвавши їх “наклепом”.

Згідно з повідомленням, напередодні виборів 1 червня громадські організації, суддівські асоціації та деякі мексиканські законодавці висловлюють серйозну стурбованість щодо голосування, яке може поставити під загрозу верховенство права.

Мексиканська правозахисна група Defensorxs заявила, що виявила близько 20 людей, які претендують на посади, пов’язані з кримінальними злочинами, звинуваченнями в корупції або зв’язками з картелями в минулому, в тому числі адвоката, який представляв інтереси наркобарона Хоакіна “Ель Чапо” Ґусмана.

Більшість чинних суддів Верховного суду Мексики оголосили, що не братимуть участі у виборах і натомість подадуть у відставку.

Серед кандидатів в штаті Чіуауа – Сільвія Дельгадо, яка представляла Ель Чапо у 2016 році. Вона щотижня відвідувала його у в’язниці, щоб поділитися новинами, перш ніж його екстрадували до Сполучених Штатів і зрештою засудили до довічного ув’язнення.

Нідерланди вже 26 травня передадуть до України останній з раніше погоджених винищувачів F-16, повідомив міністр оборони країни Рубен Брекельманс.

Як повідомляють The Washington Post, рішення адміністрації Дональда Трампа припинити тимчасовий захист від депортації для афганців, які втекли до США після захоплення влади в Афганістані талібами, викликало шквал критики з боку американських ветеранів війни та правозахисників. Вони називають цей крок “зрадою” і “насмішкою над реальністю”.

У США подали колективний позов проти компанії S.C. Johnson, яка виробляє популярні пакети й контейнери Ziploc. Позивачі звинувачують компанію в тому, що вона вводила споживачів в оману, стверджуючи, нібито її продукція безпечна для використання в мікрохвильовій печі та морозильнику. За їхніми словами, при нагріванні або заморожуванні пластикових виробів Ziploc можуть виділятися частки мікропластику, які потрапляють спершу в їжу, а потім і в організм людини. 

Величезні колонії пінгвінів в Антарктиді насичують повітря аміаком, що сприяє утворенню атмосферних частинок, навколо яких формуються хмари. А ті, своєю чергою, охолоджують клімат, відбиваючи сонячне світло від поверхні Землі.

Командир 1-го Корпусу НГУ “Азов” Денис Прокопенко у Facebook розкритикував останній обмін полоненими між Україною та Росією, в межах якого сторони передали по 1000 осіб. У своєму зверненні він заявив, що серед українських військових, які повернулися додому, немає жодного бійця “Азову”.