США ризикують перетворити війну в Україні на провал, ще гірший за Афганістан — Bloomberg

Поки президент Дональд Трамп дедалі чіткіше дистанціюється від підтримки України, європейські лідери намагаються вигадати, як утримати лінію фронту без американської зброї. Як вважають в Bloomberg, один із реалістичних сценаріїв — Європа закуповуватиме американське озброєння і передаватиме його Україні напряму, в обхід Вашингтона. Вибору у неї особливо немає: власні арсенали вичерпуються, а оборонна промисловість не здатна покрити потреби війни самотужки.

На тлі цього США відмовляються не лише від подальших постачань, але й від закликів посилити санкції проти Росії, аби витиснути Путіна на перемовини. За словами людей, обізнаних із ситуацією, Кремль навпаки — зволікає з обіцяними Трампу переговорами й готується до нового літнього наступу. В цих умовах план купувати американську зброю для України з боку ЄС набуває обрисів не плану “Б”, а єдиної можливої стратегії.

Ідея проста: якщо Трамп не хоче надсилати Україні зброю — нехай надсилає її Європа, купуючи у США. Це дозволить підтримати оборону Києва, а заразом і зберегти політичне обличчя адміністрації Трампа. Якщо вдасться ще й переконати Білий дім зберегти обмін розвідданими з українською стороною, президент Володимир Зеленський зможе протриматися.

Та час не на боці України. Постачання зброї, схвалене попереднім президентом Джо Байденом, вичерпається вже цього літа. А Європа навряд чи зможе компенсувати цей дефіцит швидко: виробничі темпи й логістика ще не готові до повноцінної заміни американської ролі. Тим часом Путін намагатиметься скористатися моментом — особливо якщо відчує, що Захід не може дійти згоди.

Паралельно Європейський Союз готує новий санкційний пакет: відключення понад 20 російських банків від SWIFT, зниження цінової стелі на російську нафту, а також заборона на газопроводи Nord Stream. Це ще одна спроба змусити Кремль платити за війну, поки на полі бою ситуація залишається критичною.

Деякі американські експерти закликають не перебільшувати драматизм: мовляв, через захисний характер української кампанії і роль дронів, навіть відсутність нового пакета допомоги з Вашингтона не буде катастрофою. Але інші попереджають: якщо Україна зазнає поразки, це стане масштабним геополітичним фіаско для США — і, зокрема, для Трампа.

“Якщо Трамп кине Україну під автобус, а Росія досягне капітуляції Києва, це буде гучна політична поразка для самого Трампа”, — каже Чарльз Купчан, старший науковий співробітник Ради з міжнародних відносин. На його думку, “Україна стане для Трампа Афганістаном, якщо не гірше”. Мова не лише про втрату довіри союзників, а й про прямий репутаційний удар по президенту США, який вже обіцяв “відсторонитися”, якщо перемовини між Києвом і Москвою не матимуть прогресу.

Конфлікт інтересів очевидний: з одного боку, Трамп не хоче провокувати Путіна. З іншого — вигідно продавати дороговартісну зброю союзникам, що приносить прибутки в американську економіку. Саме ця дихотомія й визначатиме подальшу політику Білого дому. У розмовах з Путіним і європейськими лідерами Трамп вже заявив: “Це європейська проблема. Вона такою і мала залишитися”.

У Закарпатській області у 38 людей виявили гостру кишкову інфекцію внаслідок вживання води з водоспаду Шипіт для пиття і приготування їжі.

Президент США Дональд Трамп заявив, що до його приходу до влади Америка була на межі падіння. У зв’язку з цим, він хоче, щоб його запам’ятали як людину, яка врятувала Сполучені Штати.

За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.

13 липня відзначається Всесвітній день рому, Міжнародний день головоломки та Всесвітній день року. За церковним календарем вшановують пам’ять святого преподобного Стефана Савваїта.

За даними синоптиків у неділю, 13 липня, частину країни очікує негода.