В Росії запропонували скасувати пенсійні виплати
Джерело: The Moscow Times
Засновник холдингу “Царьград”, російський бізнесмен Костянтин Малофєєв закликав владу РФ скасувати пенсії для громадян, народжених після 1995 року. На його думку, це спонукатиме молодь мати більше дітей, аби забезпечити себе у старості.
Наразі, скаржиться Малофєєв, росіяни до 30 років покладаються на майбутню державну пенсію й тому не поспішають створювати родини.
Пенсії замінили дітей… Покоління нинішніх пенсіонерів немає дітей, бо спочатку радянська, а потім ліберальна державна пропаганда агітувала жити спочатку для комсомольських будівництв, а потім для себе коханого. Ці люди вже нікого не народять, щоби виправити свою малодітність. А ось щодо майбутніх пенсіонерів — нинішньої молоді — такий захід може бути дуже перспективним, — заявив він.
Він нагадав, що в Російській імперії пенсії отримували лише обмежене коло людей, однак “кожна жінка народжувала в середньому семеро дітей”. Після революції, за його словами, через проголошення рівності та втягнення жінок у важку працю, середня кількість дітей зменшилась до трьох, а в 1990-х — до 1,4 дитини на жінку.
Малофєєв запропонував зупинити збирати пенсійні внески до Соціального фонду РФ через 10 років, тоді як громадянам, народженим з 1995 року, взагалі не виплачувати державну пенсію. Внески, які вже утримано з їхніх зарплат, він пропонує повернути, аби люди самостійно вирішували: накопичувати чи народжувати дітей.
Тим часом Росія може постати перед потребою підвищити пенсійний вік до 80 років після 2050 року. Про це мовиться у прогнозі ВЦВГД. У документі зазначено, що без міграції та роботизації, за нинішнього рівня народжуваності й смертності, на країну чекає “демографічна зима”, тоді як населення до кінця XXI століття може зменшитись удвічі.
Зокрема демограф Олексій Ракша вважає такий сценарій найбільш вірогідним. За прогнозом Росстату, у 2023–2046 роках Росія втратить 12,7 млн осіб через перевищення смертності над народжуваністю. Кількість дітей і підлітків до початку 2040-х скоротиться на 26% — з 27,2 до 20 млн, а їхня частка впаде з 18,5% до 14,2%. Натомість частка пенсіонерів зросте з 24,5% до 26,9%.
Раніше депутат Держдуми РФ Андрій Гурулєв заявив, що росіянки мають прислухатися до слів російського президента Володимира Путіна про народження дітей, розглядаючи це як завдання щодо поліпшення демографічних показників.
Виступаючи на засіданні Всесвітнього російського народного собору в листопаді, Путін заявив, що Росія зіштовхнулася зі “складними демографічними викликами”, і щоб їх подолати, потрібно відроджувати традиції багатодітності в сім’ях. Він нагадав, що кілька поколінь тому в російських сім’ях було по сім-вісім дітей, тож закликав відроджувати так звані “традиції”.
У жовтні уряд РФ, складаючи проєкт бюджету Соціального фонду, спрогнозував, що показник народжуваності в Росії продовжить знижуватися в найближчі три роки і впаде до рівнів, яких країна не бачила з царських часів. Закладені в прогноз цифри — це мінімум із рубежу XVIII–XIX століття.
Мобілізація та міграція за кордон знизила кількість рівень народжуваності в РФ приблизно на 5%.
- Близько 315 000 російських солдатів загинули або зазнали поранень у повномасштабній війні проти України, повідомило джерело, знайоме з розсекреченими даними розвідки США.
- З жовтня, коли російські війська почали наступ під Авдіївкою, українським армійцям вдалося ліквідувати понад 13 тисяч особового складу ворога, повідомила прессекретарка Ради національної безпеки США Едрієнн Вотсон.
- Британські розвідники повідомили, що, імовірно, новосформована 104-та гвардійська повітряно-десантна дивізія РФ зазнала вагомих втрат на лівобережжі Херсонщини.
Французька прокуратура вивчає заяву двох груп, котрі називають себе “анархістами” та стверджують, що відповідальні за масштабне знеструмлення на південному сході країни.
25 травня начальник управління комунікацій Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат звернув увагу, що під час комбінованої атаки російські війська застосували для обстрілу ракету Х-22 після тривалої паузи.
Російський військовий флот викрав естонський хвильовий буй, який належить Інституту морських систем Талліннського технічного університету. Буй для вимірювання хвиль розташовувався за 50 кілометрів від Гіюмаа в естонській економічній зоні.
Російські війська переходять до нового етапу повітряної війни проти України, завдаючи масованих ударів сотнями дронів і десятками ракет. Зокрема у ніч на 25 травня Кремль випустив по українських містах 298 дронів і 69 ракет, — ймовірно, рекордну кількість за час повномасштабної війни.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 травня. Загалом від початку цієї доби відбулося 135 боєзіткнень.