Бутусов закликав створити список соратників Портнова у силових та судових органах

Джерело: “Цензор.НЕТ”, “5 канал”

Головний редактор видання “Цензор.НЕТ” Юрій Бутусов, який мобілізувався до лав Нацгвардії, закликав створити список соратників вбитого Андрія Портнова серед силових та судових органів.

“Небіжчик вперто продовжує зі мною судитись. Він отримав кулю у рот, я в армії, але мафія Портнова продовжує діяти. . Думаю, варто створити “список Портнова” – список повʼязаних з Портновим членів його мафіозного угруповання — суддів, адвокатів, правоохоронців, які на нього працювали та спільно з ним грабували та знищували людські долі та бізнеси. Бандитів у владі та в юридичній спільноті треба фіксувати”, – переконаний журналіст.

Раніше він нагадав, що Портнов – єдиний громадянин України, проти якого оголошені санкції США, але проти якого не запровадила санкції Україна. Причина санкцій – корупційний вплив на судову владу в Україні.

“І саме тому всесильний судовий мафіозі Портнов не отримав санкції від діючої влади — бо вона з 2019 року була співучасницею його злочинів. (…)Портнов був мозком діючого спрута судів та правоохоронних органів які грабують український бізнес, бєспрєдєл особливо посилився після російського вторгнення. Так, іде страшна війна, а Портнов керував десятками керівників правоохоронних органів та підрозділів, десятками суддів, брав в долю тих, хто їх призначає з верхівки влади, та грабував десятки мільйонів доларів зі знедоленої війною країни, відбираючи чийсь бізнес або гроші”, – зазначив Бутусов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що відомо про Андрія Портнова, якого застрелили в Іспанії

Андрій Портнов був першим заступником глави Адміністрації президента часів Віктора Януковича, а після Революції Гідності втік до РФ. Повернувся до України навесні 2019 року, коли на виборах президента переміг Володимир Зеленський.

Як вказують журналісти, після повернення Портнов взяв під контроль ДБР і судову систему, а також ініціював десяток найбільш скандальних кримінальних справ проти п’ятого президента Петра Порошенка.

Крім того, у так званій “справі моряків” Портнов публікував інформацію про хід слідства ще до того, як її офіційно оприлюднювало ДБР. Адвокати Порошенка тоді зауважили, що слідчі ДБР у ході справи вимагали від Генштабу секретні документи про планування оборони України, а дані розслідування згодом опинялися у росіян. Зокрема, матеріали “справи моряків” цитував на засіданні ПА ООН представник держави-агресора Василь Небензя.

Також Андрій Портнов відомий своїм тиском на українські медіа, громадські організації та державні інституції:

  • У 2019 році він позивався до “24 каналу”, Генпрокуратури та голови ЦПК. Тоді суддя Печерського райсуду та судді Київського апеляційного суду стали на бік Портнова, але Верховний суд скасував їх рішення.
  • У 2020 році Андрій Портнов позивався до проєкту “Схеми” та інших медійників. Суддя Печерського суду та судді апеляційної інстанції теж підтримали Портнова.
  • У 2023 році Портнов позивався до ЦПК, ТОВ “Фокус медіа” та “Оптік Глобал Груп”. Тоді також судді ставали на бік Портнова.
  • У 2024 році Портнов позивався проти Руху ЧЕСНО і суддя Печерського суду В’ячеслав Підпалий теж оголосив рішення на користь Портнова.

У січні 2025 року петиція про застосування персональних санкцій щодо А. В. Портнова, який вже перебував під санкціями США за втручання в судову систему України, набрала 25 тисяч голосів.

Однак Кабмін на чолі з Денисом Шмигалем зазначив, що “рішення Сполучених Штатів Америки про застосування санкцій не є визначеною Законом підставою для застосування санкцій. Крім того, петиція також не містить відомостей, що свідчать про терористичну діяльність А. В. Портнова”.

Ще за рік до повномасштабного вторгнення журналіст Богдан Буткевич у проєкті  “Без цензури” вказував, що влада Зеленського “здала” Портнову судову систему.

“Україна перебуває у відкритій фазі кризи судової системи. Окружний адмінсуд (він же – “вовчий”) скасовує новий правопис, перерозподіляє кримінальні провадження між силовими органами, захищає свого голову Павла Вовка від НАБУ і просто зловтішається з усіх нас. КСУ скасовує антикорупційну реформу, потрібну для безвізу, погрожує Україні сепаратизмом і виходом областей. Судова влада остаточно перетворилася на закриту корпорацію, яка не має жодного стосунку до закону, а натомість обслуговує саму себе та своїх кураторів. Чому Володимир Зеленський дозволяє спруту Андрія Портнову запускати свої “русскомірні” щупальця в тіло української держави?”, – запитує автор.

Портнова також пов’язують і з очільницею АРМА Оленою Думою, а також з “чорним” політтехнологом Володимиром Петровим, який зараз працює на чинну владу.

Одним із можливих “спадкоємцем” Андрія Портнова у “5 каналі” називають слідчого ДБР Артема Яблонського.

Видання “Закон і Бізнес”, яке у медіа пов’язують із Портновим, нещодавно опублікувало статтю, в якій Яблонського називають “одним з найкращих слідчих ДБР”.

“Оскільки за фабулою цієї сфабрикованої справи відверто “стирчать вуха” Портнова, експерти припускають, що саме Яблонський може стати одним із кандидатів на вакантне нині місце тіньового куратора судової системи”, – вказують журналісти.

Масштабний зсув льодовика у Швейцарських Альпах накрив 90% села Блаттен. Попри евакуацію, один чоловік зник безвісти — його шукають армія та рятувальники.

Шахрайство учнів з використанням штучного інтелекту під час виконання завдань настільки вийшло з-під контролю у школах США, що в освітні заклади повертаються звичайні зошити.

Після рішення федерального суду США, який постановив, що Дональд Трамп перевищив повноваження, вводячи мита на іноземні товари, президент США опублікував пост у Truth Social, де зазначив, що “він виконує місію від Бога”.

Уряд Японії обмежив можливості батьків давати своїм дітям імена, які звучать нетрадиційно.

Вчора Павло Дуров повідомив, що Telegram уклав річну угоду з ШІ-компанією Ілона Маска Grok. Втім, Маск це заперечив, заявивши, що жодної угоди не було підписано.