У Нігерії через повінь загинули щонайменше 110 людей

Джерело: BBC
Щонайменше 110 людей загинули в результаті повеней в центральній частині Нігерії.
Зливи тривали кілька годин, повідомив голова Державного агентства з надзвичайних ситуацій Нігерії Абуллахі Баба-Ара. Він додав, що “бурхливі паводкові води затопили і змили понад 50 житлових будинків разом з їхніми мешканцями” в місті Моква.
Найбільше постраждали райони Тіффін Маза і Ангуван Хаусава в Мокві.
Голова району Моква Мухаммад Шаба Алію сказав, що це найпотужніша повінь за останні 60 років.
Пошуково-рятувальна операція все ще триває, і багато людей все ще перебувають у небезпеці, повідомляє влада.
Нігерія часто страждає від повеней під час сезону дощів, який зазвичай триває з квітня по жовтень. Влада попередила про сильні зливи щонайменше у 15 з 36 штатів країни.
Минулого року багато районів на півночі Нігерії зазнали сильних злив і повеней, які спричинили загибель людей, переміщення населення і руйнування будинків та інфраструктури.
У 2022 році країна також постраждала від сильної повені, яка змусила близько 1,3 мільйона людей покинути свої домівки і спричинила понад 600 смертей.
- Поблизу австралійського міста Порт-Маккуорі чоловік ледь не загинув після нападу кенгуру, котрий під час повені затягнув його під воду. Постраждалий розповів, що минулого року мусив відбиватися від білої акули.
21 липня, у межах засідання у форматі “Рамштайн” міністр оборони Денис Шмигаль визначив та передав партнерам три ключові запити щодо озброєння.
21 липня президент Володимир Зеленський провів зустріч із міністром Європи та закордонних справ Франції Жаном-Ноелем Барро, котрий узяв участь у щорічній нараді українських послів.
Поні на ім’я Чубарек, який осліп через вибух російського дрона на Харківщині, не залишився наодинці з бідою – його підтримує шестимісячна поні Карамелла, яка стала йому справжніми “очима”.
На узбережжі Чорного моря зараз не до купання – вода там різко охолола. Це не примха погоди, а наслідок явища, яке називається апвелінг. Про це розповіла синоптикиня Наталка Діденко.
Перестановка міністрів місцями – адже нових людей в уряді не з’явилось, майже в усіх спостерігачів викликала більше запитань, ніж дала відповідей. Передусім – навіщо це було робити, якщо фактично жодного оновлення не відбулось? Дехто припускає, що посадою прем’єра Володимир Зеленський “подякував” Юлії Свириденко за допомогу з накладенням санкцій на Петра Порошенка. Дехто – що керівник ОП Андрій Єрмак посилив свій вплив на ключові позиції в державі. Дехто – що владі просто потрібно було показати хоч удаване “оновлення облич” на тлі захмарної корупції та неефективного управління під час повномасштабної війни. Втім, є й ті, хто не запитує зайвого, вже за звичкою пояснюючи дії влади тим, що в країні війна і критика недоречна.