Українська операція «Павутина»: безпілотники завдали удару по стратегічній авіації РФ на понад $2 мільярди — Sky News
Українські сили безпеки стверджують, що знищили понад 40 російських бомбардувальників під час масштабної безпілотної операції глибоко всередині території Росії. Збитки, за оцінками, становлять понад 2 мільярди доларів США. Про це повідомляє Sky News з посиланням на джерела у СБУ та уряді України.
Операція під кодовою назвою “Павутина” стала, за словами аналітиків, наймасштабнішою атакою такого типу з початку повномасштабної війни. Вона є “величезним проломом у системі національної оборони Росії”, наголошують у матеріалі Sky News, підготовленому редакторкою з питань безпеки та оборони Деборою Гейнс і українським продюсером Азадом Сафаровим.
Ударів завдано по щонайменше чотирьох стратегічних авіабазах: “Біла” (Іркутська область), “Оленья”, “Дягілєво” та “Іваново”.
Джерела повідомляють, що атаки здійснювались FPV-дронами, запущеними з території самої Росії, а не з українського боку. Зокрема, база “Біла” розташована більш ніж за 4000 км від українського кордону.
Мішенню стали літаки, які регулярно здійснювали удари по українських містах. Серед уражених бортів — А-50, Ту-95 та Ту-22М3.
- З погляду економічної ефективності, сьогоднішня операція України практично не має аналогів — про це повідомляє видання Clash Report. За даними джерела, вартість одного українського FPV-дрона становить близько $300–600, тоді як ціна одного модернізованого стратегічного бомбардувальника Ту-95МС перевищує $100 мільйонів. Тобто, йдеться про співвідношення витрат у понад 100 000 разів.
21 липня, під час зустрічі з керівниками українських посольств, президент Володимир Зеленський зауважив, що Україна може отримати від НАТО додаткове фінансування для Сил оборони та мотивації військових.
21 липня, під час зустрічі з керівниками українських посольств, президент Володимир Зеленський зазначив, що політичне рішення країн G7 є головним для конфіскації заморожених активів РФ.
Міністерство освіти і науки скасувало наказ №1112 та вилучило частину норм з наказу №1115, котрі раніше внесли наказом №1276. Відповідні зміни стосуються вимог щодо дистанційного навчання, зокрема — мінімальної наповнюваності класів та особливостей навчання дітей, які є внутрішньо переміщеними особами.
Посли держав “Групи семи” заявили про стурбованість через розпочаті розслідування стосовно співробітників Національного антикорупційного бюро.
Україна та Франція узгодили створення нового фонду підтримки критичної інфраструктури та пріоритетних секторів економіки України із цільовим обсягом фінансування у 200 мільйонів євро.