Ветеран армії США:«Некомпетентне командування в ЗСУ спричиняє більше втрат, ніж дії ворога»
Джерело: Раян О’Лірі/X
Раян О’Лірі, ветеран бойових дій в Афганістані та Іраку, який із лютого 2022 року воює у складі Збройних Сил України, заявив про критичну проблему неефективного офіцерського управління, що, за його словами, призводить до невиправданих втрат серед українських військових.
На думку військовослужбовця, українська армія демонструє високий рівень волі до бою, проте результативність дій на передовій безпосередньо залежить від професійного рівня командування. “Є величезна різниця між підрозділом, що просто виживає, і тим, який воює ефективно”, — наголосив О’Лірі.
Він звернув увагу на те, що посередній офіцер у мирний час впливає на боєготовність — що іноді можна проігнорувати. Але у воєнний час посередній або некомпетентний офіцер призводить до загибелі солдатів і знижує бойовий дух підрозділу та його здатність утримувати оборону чи здійснювати наступальні дії.
За його словами, частина офіцерського корпусу зберегла радянське мислення і поводиться як “кастова система”, де порушення не караються, а некомпетентність — не має наслідків.
Як приклад він навів ситуацію у 59-й окремій мотопіхотній бригаді. Після зміни командування дії нового керівника, на думку О’Лірі, призвели до серйозних втрат серед особового складу. “Понад 16 місяців рішень, які коштували десяткам, а можливо й сотням людей життя”, — наголосив він.
Ветеран зазначив, що проблема полягає не лише у кадрових помилках, а в самій системі, яка дозволяє уникати відповідальності та просувати по службі недоброчесних офіцерів. Він закликав до негайного реформування офіцерського корпусу, формування ефективного сержантського складу та переосмислення цінностей в армії.
“Найцінніше, що ми маємо — це наші люди, наш розум, наша здатність мислити. Ми повинні закарбувати віру в те, що люди важливіші за метри й медалі”, — заявив О’Лірі.
На завершення він додав, якщо ми хочемо перемогти в цій війні й зберегти державу, офіцери, які не мають мотивації й допускають системні помилки, мають бути усунуті.
“Настав час, щоби разом із росіянами в полі померло і радянське мислення”, – резюмував він.
- Перший командувач Сил безпілотних систем Збройних сил України полковник Вадим “Борсук” Сухаревський прокоментував завершення своєї каденції на посаді, зауваживши, що “бачення подальшого розвитку СБС розходиться з керівництвом”.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.