Тайвань купить програмне забезпечення для безпілотників, випробуване у боях в Україні
Джерело: Reuters
Тайвань уклав угоду з американсько-німецькою компанією Auterion щодо купівлі програмного забезпечення для дронів, випробуваного в бойових умовах в Україні.
Auterion заявила, що ця угода може в кінцевому підсумку призвести до використання цієї технології в мільйонах дронів для Тайваню.
“Те, що ми пропонуємо, вже перевірено в боях в Україні для стримування агресії та знищення танків, військово-морських сил та іншого дуже дорогого обладнання. Отже, створивши великий автономний флот, Тайвань може стримати Китай”, — сказав генеральний директор Auterion Лоренц Майєр.
Майєр вважає, що за цією угодою протягом декількох років створять мільйони дронів вартістю сотні мільйонів доларів.
Як відомо, Китай вважає демократично керований Тайвань своєю територією і протягом останніх п’яти років посилив військовий тиск на острів. Уряд Тайваню відкидає претензії Пекіна на суверенітет.
З моменту вторгнення Росії в Україну в 2022 році Тайвань вивчає, як Україна використовує дрони в повітрі та на морі, щоб успішно компенсувати чисельну перевагу Росії на полі бою, враховуючи, що китайські війська також переважають тайванські.
Так, нещодавно стало відомо, що Тайвань вивчає досвід України, щоб розробити морські дрони та використовувати їх як ефективний і недорогий засіб захисту від можливого вторгнення Китаю.
- 9 червня речник міністерства національної оборони КНР Цзян Бінь заявив, що спроби Тайваню заручитися зовнішньою підтримкою для досягнення незалежності зазнають поразки.
- Китай запропонував винагороду в розмірі 1400 доларів за арешт кібервійськових, які працюють на міністерство оборони Тайваню.
- 12 травня військові Тайваню провели перше бойове випробування реактивних систем залпового вогню HIMARS, що стало важливим етапом у посиленні обороноздатності острова на тлі зростаючої загрози з боку Китаю.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.
10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.
Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.
Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях 12 липня загинула завідувачка аптеки Діана Кравченко.
11 липня над Києвом помітили цивільний літак. З’ясувалось, що це вантажний літак Антонов Ан-124-100 “Руслан”, що вперше з 2022 року пролетів над Україною і прямував у Лейпциг, Німеччина.