На узбережжі Анапи зафіксували новий викид мазуту
Джерело: The Moscow Times
На чорноморському узбережжі Росії зафіксували нові сліди викиду мазуту. За повідомленням оперативного штабу Краснодарського краю РФ, забруднення виявили вранці 19 червня під час моніторингу в районі Анапи. У штабі зазначили, що мова про “дрібні фракції нафтопродуктів”.
Схожі випадки вже фіксували у травні – 13, 18 та 27 числа.
У Керченській протоці вранці 15 грудня 2024 року зазнали аварії два російські танкери “Волгонефть-212” та “Волгонефть-239”. Внаслідок сильних хвиль корпуси суден розламалися навпіл, що призвело до витоку мазуту у воду. На борту суден було понад 9200 тонн мазуту. Щонайменше 4000 тонн потрапили у Чорне море, спричинивши забруднення берегової лінії Краснодарського краю та тимчасово окупованого Криму.
За оцінками науковців, цей витік став найбільшим за всю історію мореплавства в Чорному морі.
Голова Роспоживслужби РФ Анна Попова попередила, що пляжі Анапи не відповідають санітарним вимогам для безпечного літнього відпочинку. Натомість, за її словами, пляжі окупованого Криму та Севастополя “повністю очищені”.
Міністр природних ресурсів РФ Олександр Козлов заявив, що повну очистку планують завершити до травня 2026 року. Однак незалежні екологи прогнозують, що повна ліквідація наслідків займе від трьох до десяти років.
Додамо, після аварії танкерів жителі Анапи записали відеозвернення до глави РФ Володимира Путіна з вимогою відправити “професійні ресурси” для ліквідації наслідків розливу нафтопродуктів після катастрофи російських танкерів у Чорному морі.
У зверненні наголосили, що до регіону відправили 5 тис. волонтерів та рятувальників, проте навіть 50 тис. осіб замало для лиха такого масштабу. Водночас первинні ліквідаційні роботи не можна затягувати на місяці, оскільки “отрути, що проникають, щомиті отруюють довкілля”. Жителі Анапи закликали залучити науково-дослідні інститути для нейтралізації отруйних речовин та ветеринарні служби для порятунку фауни регіону.
Також мовилося про відсутність засобів захисту у волонтерів. Вони зазначили, що результати інтоксикації можуть виявитися як одразу, так і через невизначений період часу у вигляді незворотної шкоди здоров’ю, “зокрема до генетичних мутацій”.
Згодом Путін запровадив режим надзвичайної ситуації (НС) федерального рівня через масштабний розлив мазуту після аварії двох танкерів у Керченській протоці.
Зауважимо, міжнародна екологічна організація Greenpeace попередила про можливість масштабної техногенної катастрофи у Чорному морі через розлив російських нафтопродуктів у Керченській протоці.
- До національного природного парку “Тузлівські лимани”, розташованого в Одеській області, прилетіли птахи, забруднені мазутом. Це сталося після аварії двох російських танкерів у Керченській протоці, що спричинило забруднення води нафтопродуктами.
- На тимчасово окупованій російськими військами території Запорізької області виявлено дві ділянки забруднені мазутом з російських танкерів, які затонули в Чорному морі.
- У 14 місцях Чорного моря зафіксовано нові випадки викидів мазуту, який потрапив у воду після аварії двох російських танкерів 15 грудня.
- Витік мазуту з російських танкерів ставить під удар екосистему Криму.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.
Європейський парламент розглядає можливість пришвидшення відмови від російського газу на один рік, до січня 2027 року. Про це свідчать документи, з якими ознайомилося агентство Reuters.
Міністр оборони України Денис Шмигаль представив оновлений склад своєї команди.
Від початку 2025 року в Україні відбувається близько 15 кібератак щодня. Основним джерелом кібератак залишається Росія.
З 1 серпня Укрзалізниця вводить обов’язкову верифікацію через “Дія.Підпис” при купівлі та поверненні квитків на низку популярних поїздів, що викликало обурення серед частини пасажирів, які не мають застосунку.