Пакистан запропонував кандидатуру Трампа на Нобелівську премію миру 2026 року

Джерело: уряд Пакистану

Уряд Пакистану ухвалив рішення офіційно рекомендувати президента США Дональда Трампа на Нобелівську премію миру у 2026 році.

Таке рішення – знак подяки за “рішуче дипломатичне втручання” Трампа та його “ключове керівництво під час нещодавньої кризи між Індією та Пакистаном”.

Уряд Пакистану наголосив, що всі стали “свідками неспровокованої та незаконної агресії Індії” щодо суверенітету та територіальної цілісності Пакистану, “що призвело до трагічної загибелі невинних людей, зокрема жінок, дітей та літніх людей”.

Зазначається, що у відповідь Пакистан розпочав операцію з самооборони Bunyanum Marsoos – військову відповідь для захисту своєї територіальної цілісності, “при цьому свідомо уникаючи завдання шкоди цивільним”.

“У момент загострення регіональної нестабільності президент Трамп продемонстрував велику стратегічну далекоглядність та визначну державну мудрість шляхом стійкої дипломатичної взаємодії як з Ісламабадом, так і з Нью-Делі, що дозволила зменшити напругу у ситуації, що швидко погіршувалась, зрештою забезпечивши припинення вогню та запобігши ширшому конфлікту між двома ядерними державами, який мав би катастрофічні наслідки для мільйонів людей у ​​регіоні та за його межами. Це втручання є свідченням його ролі справжнього миротворця та його відданості вирішенню конфліктів шляхом діалогу”.

У Пакистані додали, що цінують “щирі пропозиції” Трампа допомогти у розв’язанні давньої суперечки між країнами щодо Джамму та Кашміру – питання, яке лежить в основі регіональної нестабільності.

“Лідерство президента Трампа під час пакистано-індійської кризи 2025 року чітко демонструє продовження його спадщини прагматичної дипломатії та ефективного миробудівництва. Пакистан, як і раніше, сподівається, що його щирі зусилля й надалі сприятимуть регіональній та глобальній стабільності, особливо в контексті триваючих криз на Близькому Сході, включаючи гуманітарну трагедію, що розгортається в Газі, та погіршення ескалації за участю Ірану”.

Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.