У травні РФ 888 разів застосовувала хімічну зброю проти ЗСУ
Джерело: Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки
У травні російські окупаційні війська 888 разів застосували заборонені хімічні речовини проти українських захисників.
Організація із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) у своєму звіті підтвердила факти використання хімічної зброї проти Сил оборони України. Росія вдається до таких дій систематично.
“Йдеться про іритант сльозогінної дії, який заборонений для використання в якості методу ведення війни”, – йдеться у повідомленні.
Відповідні хімічні сполуки були виявлені в гранатах, які російська армія застосовувала проти Сил оборони України.
Центр стратегічних комунікацій зазначає, що це вже третій звіт ОЗХЗ, який підтверджує, що Росія систематично й цілеспрямовано порушує Конвенцію про заборону хімічної зброї.
“За даними Генштабу, лише протягом травня 2025 року агресор 888 разів застосовував небезпечні хімічні сполуки на полі бою. Систематично і цілеспрямовано скоюючи подібні злочини, росія прагне зруйнувати систему міжнародного права”, – додали в Центрі.
- З лютого 2023 до лютого 2025 року задокументовано 6 129 випадків застосування російськими окупантами хімічної зброї.
- Російські війська регулярно використовують заборонену хімічну зброю для нападів на Збройні сили України. За повідомленням українських військових, їх постійно атакують з невеликих безпілотників, з яких російські силовики скидають сльозогінний газ та інші хімічні речовини.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.