Prada визнала індійське коріння дизайну взуття після звинувачень у культурній апропріації

Джерело: BBC
Італійський бренд одягу Prada заявив, що визнає індійське коріння нової лінії сандалів, представленої в червні на Тижні моди в Мілані, після звинувачень в культурній апропріації.
Сандалі, які Prada презентувала на Тижні моди в Мілані, мали плетений візерунок з відкритим носком. Взуття нагадувало традиційні сандалі “Колхапурі”, що виготовляються в індійських штатах Махараштра та Карнатака. Названі на честь міста, де їх виготовляють, “Колхапурі” сягають корінням у XII століття. У 2019 році уряд Індії надав їм географічне зазначення, яке засвідчує походження товару з певного регіону чи місця та вважається знаком автентичності.

Фото: Nitin Nagarkar/BBC
Prada описала сандалі як “шкіряне взуття”, не згадавши про їхнє індійське походження, що викликало негативну реакцію та звинувачення у культурній апропріації в Індії.
У відповідь на це компанія визнала, що сандалі натхненні традиційним індійським взуттям. Речник Prada заявив, що компанія “завжди шанувала майстерність, спадщину та дизайнерські традиції” та підтримує зв’язок з Торгово-промисловою та сільськогосподарською палатою штату Махараштра з цього питання.
Після суперечки ремісники в Колхапурі заявили, що засмучені тим, що Prada використала дизайн без належного визнання. В Індії сандалі ручної роботи коштують кілька сотень рупій, але заявлена преміальна ціна Prada викликала хвилю критики. Більшість сандалій Prada коштують від $800 до $1400. Торгово-промислова палата Махараштри вирішила запатентувати сандалі “Колхапурі”, щоб уникнути будь-яких порушень у майбутньому.
- Будинок моди Prada спільно з космічною компанією Axiom Space представив дизайн скафандрів для майбутньої місії NASA Artemis III на Місяць. Скафандри, виконані переважно в білому кольорі, мають обрізаний торс і сірі вставки на ліктях та колінах.
Попри популярність чотириденного робочого тижня у багатьох країнах світу, в Україні його запровадження поки не розглядається на законодавчому рівні. У Державній службі зайнятості зазначають, що під час війни ринок праці функціонує за особливими умовами, тоді як скорочення тривалості робочого часу наразі можливе лише індивідуально – за домовленістю з роботодавцем.
Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала до суду справу стосовно незаконного збагачення голови Антимонопольного комітету Павла Кириленка.
Фронтмен Judas Priest Роб Гелфорд загорнувся в український прапор і вклонився натовпу під час туру Scorpions, присвяченого 60-річчю гурту.
Керівник Центру вивчення окупації, колишній радник мера міста Петро Андрющенко повідомив, що у тимчасово окупованому Маріуполі окупанти зводять масштабний секретний об’єкт поблизу нової об’їзної дороги.
Інавгурація новообраного глави Польщі Кароля Навроцького відбудеться 6 серпня. Церемонію складання присяги проведуть під час спільного засідання Сейму та Сенату.