У Польщі «продезинфікували» приміщення після закриття російського консульства

Джерело: PolskieRadio
Громадські організації 1 липня влаштували у Кракові акцію біля приміщення колишнього Генерального консульства Росії.
Активісти провели маніфестацію-перформанс прибирання та дезінфекції після пропаганди та брехні РФ.
Ми здобули хоч і маленьку, але справжню перемогу над російським ворогом і агресором. І здобули ми її не самі, а спільно з нашими польськими друзями. Це ще раз доводить: війну проти РФ на території України ми виграємо лише разом із нашими партнерами. Вважаю, що такий тренд закриття російських дипломатичних установ у цивілізованих країнах має стати нормою — насамперед заради безпеки власних країн і громадян, – зазначив громадський діяч Артур Баглюк.
Учасники акції змивали російську символіку, прапор та символ повномасштабної агресії – літеру “Z” у кольорах георгіївської стрічки, а ще проводили символічну дезінфекцію місця, де роками Росія поширювала пропаганду, вела агентурну діяльність та дезінформацію.
Після очищення на місці змитої російської символіки намалювали прапори Польщі та України, біля яких кожен охочий міг залишити слова підтримки Україні та подяки польському народу за солідарність.
Вперше за багато років біля цієї будівлі було встановлено прапори Польщі, Євросоюзу та України.
Консульство припинило діяльність через відкликання міністром закордонних справ Польщі Радославом Сікорським згоди на діяльність консульства Російської Федерації у Кракові.
- Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що Варшава може повністю припинити діяльність консульських установ РФ в країні. Це рішення залежить від дій Росії, зокрема продовження підозрюваних диверсій у Європі.
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.