Велика Британія та Німеччина готуються підписати договір про взаємну оборону
Джерело: “Європейська правда” з посиланням на Politico
Велика Британія та Німеччина готуються підписати договір взаємну допомогу у разі загрози одній із країн.
Основу для цієї угоди заклали прем’єр Британії Кір Стармер і колишній канцлер Німеччини Олаф Шольц у спільній декларації минулого літа, пообіцявши тіснішу співпрацю в галузі миру, безпеки та економічного зростання.
За словами двох лондонських посадовців, текст угоди вже майже готовий. Очікується, що документ підпишуть 17 липня — до початку літніх канікул у парламентах обох країн.
Один із ключових розділів присвячено обороні. Він базується на підписаній минулого року Угоді Трініті-Гаус, яка встановлює, що будь-яка стратегічна загроза одній країні є загрозою для іншої.
Угода надасть Німеччині положення про взаємну оборонну допомогу з обома європейськими ядерними державами, що відповідає прагненню канцлера Фрідріха Мерца посилити стримуючий фактор континенту окремо від США.
Хоча договір, ймовірно, підтвердить відданість обох країн принципам НАТО як основі колективної оборони, включення положення про взаємну допомогу свідчить про прагнення європейських союзників до тіснішої безпекової співпраці на тлі поступового відходу США від трансатлантичного оборонного альянсу.
Очікується, що документ також міститиме нові кроки у боротьбі з нелегальною міграцією, у сфері транспорту, наукових досліджень та інновацій. Окремий акцент зроблять на підтримці транскордонного обміну.
У Міністерстві закордонних справ Німеччини зазначили, що “договір охоплюватиме весь спектр наших відносин”.
- В оновленій стратегії безпеки Великої Британії зазначається, що країна має бути готовою до можливого нападу на свою територію.
- Британія почала переговори зі США щодо придбання винищувачів F-35A, здатних нести термоядерні бомби B61-12.
Хар’юський окружний суд Естонії засудив двох громадян Молдови за підпал українського ресторану “Slava Ukrainа” в Таллінні, який стався в січні 2025 року. За даними слідства, злочин було скоєно на замовлення осіб, пов’язаних з російською військовою розвідкою.
Принцеса Уельська Кейт Міддлтон 2 липня вперше з’явилася на публіці після тривалої паузи у королівських обов’язках – і відверто поділилася тим, через що проходить після завершення лікування онкологічного захворювання.
У Нью-Йорку 16 липня на аукціоні Sotheby’s планують виставити на продаж метеорит, який вважається найбільшим із коли-небудь знайдених фрагментів Марса на Землі. Його стартова вартість – до 4 мільйонів доларів.
У віці 98 років у столиці Аргентини помер кардинал Луїс Паскуаль Дрі – священник, якого Папа Франциск неодноразово згадував як зразок милосердя та покори в служінні. Про його смерть повідомив у середу Ватикан.
У сучасній війні культурний фронт стає не менш важливим за бойовий. Музика і мистецтво допомагають військовим переживати найскладніші моменти, відновлювати сили і зберігати людяність попри жахіття війни. Культурний десант – це мобільні творчі групи, які несуть цю підтримку прямо на передову, створюючи особливий простір відновлення і спротиву через мистецтво.