Командування батальйону на Одещині підозрюють у розкраданні майже 100 млн грн під час війни

Джерело: СБУ, Нацполіція
Військова контррозвідка Служби безпеки України та Національна поліція спільно з Головнокомандувачем ЗСУ викрили і ліквідували на Одещині три масштабні схеми розкрадання оборонних коштів.
Зловмисники продавали “бронь від призову”, підроблені посвідчення учасників бойових дій та нелегально реалізовували пальне, завдавши державі збитків майже на 100 млн гривень.
За матеріалами справи, організатором оборудок є колишній командир окремого батальйону, дислокованого на території регіону. Перебуваючи на посаді комбата, він залучив до злочинної діяльності чотирьох підлеглих, серед яких – двоє його заступників.
За однією з “схем” вони фіктивно оформлювали місцевих підприємців та знайомих на службу у військову частину. Вартість таких “послуг” з уникнення призову становила до 5 тис. доларів США.
Насправді такі “мобілізовані” навіть не з’являлися на території режимного об’єкта, а в обмін на це щомісяця перераховували свої зарплати на банківські картки командування батальйону.
Крім цього посадовці торгували підробленими посвідченнями УБД, а також нелегально продавали пальне, що призначалось для військової техніки.
Правоохоронці затримали всіх фігурантів. Під час обшуків у них вилучено телефони та банківські картки із доказами оборудок.
Наразі екскомандиру батальйону та діючим заступнику комбата, заступнику комбата з тилу, начальнику складу паливно-мастильних матеріалів та командиру роти повідомлено про підозру відповідно до вчинених злочинів за декількома статтями Кримінального кодексу України:
- чч. 4, 5 ст. 191 (привласнення майна шляхом зловживання службовим становищем, вчинене організованою групою);
- ч. 1 ст. 366 (службове підроблення);
- ч. 3 ст. 369-2 (зловживання впливом).
Зловмисники перебувають під вартою. Їм загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
- Правоохоронці викрили посадовців Одеської міської ради, які розкрали майже половину бюджетних коштів, виділених на поховання українських воїнів.
- Працівники Державного бюро розслідувань (ДБР) викрили злочинну організацію, що викрадала дизельне пальне та мастильні матеріали в одній з військових частин Рівненської області.
Американському реперу Каньє Весту заборонили в’їзд до Австралії через антисемітські тексти в його піснях, зокрема трек “Heil Hitler”, який він випустив на 80-ту річницю поразки Третього Рейху.
Хар’юський окружний суд Естонії засудив двох громадян Молдови за підпал українського ресторану “Slava Ukrainа” в Таллінні, який стався в січні 2025 року. За даними слідства, злочин було скоєно на замовлення осіб, пов’язаних з російською військовою розвідкою.
Принцеса Уельська Кейт Міддлтон 2 липня вперше з’явилася на публіці після тривалої паузи у королівських обов’язках – і відверто поділилася тим, через що проходить після завершення лікування онкологічного захворювання.
У Нью-Йорку 16 липня на аукціоні Sotheby’s планують виставити на продаж метеорит, який вважається найбільшим із коли-небудь знайдених фрагментів Марса на Землі. Його стартова вартість – до 4 мільйонів доларів.
У віці 98 років у столиці Аргентини помер кардинал Луїс Паскуаль Дрі – священник, якого Папа Франциск неодноразово згадував як зразок милосердя та покори в служінні. Про його смерть повідомив у середу Ватикан.