«Сталевий фронт» переобладнує бронемашини «Козак» на командні пункти для Сухопутних військ

П’ять броньованих машин “Козак” отримали нове призначення – завдяки підтримці компанії Метінвест їх модернізували до рівня повноцінних командно-штабних машин. Тепер ця техніка вже служить на передовій.

Оновлені машини стали мобільними центрами зв’язку та управління для одного з підрозділів Сухопутних військ. У кожному з “Козаків” встановили сучасну комунікаційну апаратуру, захищену від радіоелектронної боротьби, системи автономного живлення та автоматизовані робочі місця. Загалом на переобладнання техніки компанія спрямувала близько 2 мільйонів гривень.

Ці машини створені для забезпечення постійного зв’язку та координації в тактичній ланці, незалежно від погоди, пори року чи режиму роботи – у русі або на позиції. Завдяки потужному бронюванню та великому внутрішньому простору “Козак” дозволяє не лише перевозити обладнання, а й створити зручні умови для роботи команди.

“Найсучасніша технологічна начинка дозволяє командиру відслідковувати ситуацію на полі бою у режимі реального часу, консолідуючи данні безпілотної розвідки та інших систем. Об’єктивна та повна поінформованість дозволяє штабу приймати оперативні рішення, спрямовані на підвищення ефективності дій підрозділів та збереження життів бійців”, – прокоментував заступник командира роти Дмитро.

За словами військових, під час модернізації враховувалися не теоретичні припущення, а реальний досвід війни. Комплектація машин підібрана так, аби максимально захистити екіпаж і забезпечити ефективну роботу в польових умовах.

“Сучасна війна – це перш за все війна новітніх технологічних рішень, тож такі командні комплекси незамінні для нашої армії”, – зауважив операційний директор Метінвесту Олександр Мироненко.

Сталевий фронт Ріната Ахметова — це масштабна ініціатива, спрямована на підтримку українських військових. Запущена на початку повномасштабного вторгнення, вона об’єднала підприємства групи SCM (зокрема, Метінвест, ДТЕК, Укртелеком) задля створення ефективної допомоги ЗСУ.

Раніше Букви повідомляли про те, як в межах масштабної ініціативи “Сталевий фронт” лише за 1,5 місяця українські фахівці створили інноваційний захисний панцир для модулів управління зенітно-ракетних комплексів Patriot та Iris-T SLM. Ця розробка стала черговим кроком у зміцненні обороноздатності України, спрямованим на захист ключових елементів системи протиповітряної оборони від уламкових уражень. Проєкт був створений з нуля, і уже врятував не один Patriot, який захищає українське небо від ворожих ракет і дронів. 

Також, завдяки проєкту Метінвест у межах “Сталевого фронту Ріната Ахметова” були створені сталеві екрани для захисту українських бронемашин. Кожна броня підлаштована під конкретну модель техніки та її завдання. Але що найважливіше: вона проходила випробування у реальних бойових умовах і вдосконалювалася на основі отриманих даних. І зараз у бою екрани не лише рятують техніку, але й найцінніше – життя наших захисників.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони. 

Російські цивільні літаки, які мали замінити Boeing і Airbus після запровадження західних санкцій, суттєво подорожчали, хоча серійне виробництво досі не розпочалося. Про це свідчить протокол наради у мінтрансі РФ за участю представників авіакомпаній, держкорпорації РФ “Ростех”, Об’єднаної авіабудівної корпорації (ОАК) та Росавіації.

Під час обстрілу російськими дронами по Полтаві 3 липня загинув 21-річний Олександр Ляшик, котрий працював у Полтавській ОВА.

У віці 67 років помер американський актор Майкл Медсен, відомий ролями у фільмах “Скажені пси” та “Убити Білла. Фільм 1”.