Колишній міністр транспорту РФ Роман Старовойт застрелився після звільнення з посади

Джерело: The Moscow Times

У передмісті Москви, в Одинцово, застрелився колишній міністр транспорту Росії Роман Старовойт. Його смерть сталася наступного дня після того, як Володимир Путін підписав указ про звільнення чиновника з посади.

Офіційно Кремль оголосив про відставку Старовойта 7 липня, і хоча це сталося одразу після масштабного колапсу в російських аеропортах, політичні коментатори вважають, що авіаційна катастрофа тут ні до чого. Основною причиною звільнення могли бути корупційні скандали, які тягнуться ще з часу, коли Старовойт очолював Курську область.

Джерело: росзмі

Його попередня каденція на посаді губернатора завершилася у травні 2024 року на тлі розслідувань щодо розкрадань бюджетних коштів, які виділялися на будівництво фортифікаційних споруд. Його наступника – Олексія Смирнова – згодом теж звільнили, вже за нездатність регіону підготуватися до можливого вторгнення.

Політолог Євген Мінченко, який часто коментує дії російської влади, заявив, що “Старовойта наздогнала історія з Курською областю”. На його думку, смерть чиновника могла бути наслідком тиску або страху перед можливим кримінальним переслідуванням.

Ще жорсткіше прокоментував ситуацію Сергій Марков – колишній головний ідеолог партії “Єдина Росія”. Він прямо пов’язав політичне падіння Старовойта з масштабною корупцією в регіоні та зіронізував, що той міг би “поїхати на фронт, щоб помститися ЗСУ”.

  • У московських аеропортах та в петербурзькому Пулково з 5 липня спостерігається масовий збій у роботі через загрозу атак безпілотників. Аеропорти тимчасово припиняли роботу, що призвело до скасування й затримки сотень рейсів.

У Києві активісти зафіксували незаконні роботи на території пам’ятки культурної спадщини – палацу останнього гетьмана України Кирила Розумовського. Міністерство культури запевнило, що жодних дозволів не надавало. Забудовника вже оштрафували, роботи на об’єкти зупинили.

Ізраїль розглядає можливість нової військової операції проти Ірану, якщо отримає докази про відновлення програми зі збагачення урану, повідомляють поінформовані джерела.

У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.

Адміністрація президента США Дональда Трампа позбавила ісламістське угруповання “Хаят Тахрір аш-Шам” статусу іноземної терористичної організації.

7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.