У Варшаві господарі розшукують чотирилапого друга – найняли навіть приватного детектива

Джерело: bydgoszcz.eska.pl
У польській столиці вже майже місяць триває масштабна операція з пошуку собаки на прізвисько Хенек. Пес породи італійський хорт зник 9 червня під час вечірньої прогулянки в районі вулиці Sklepowa. За словами власника тварини Роберта, раніше Хенек ніколи не тікав, навіть у стресових ситуаціях шукав безпеки поруч із людьми. Але того вечора його налякав інший пес – Хенек вирвався з повідця і втік.

Джерело: bydgoszcz.eska.pl
Останні свідчення про місцезнаходження хорта зафіксовані поблизу вулиць Szczerza і Tynkarska. Очевидці бачили, як він біг уздовж залізничної колії, а потім різко звернув на бічну вулицю. Ускладнив пошуки ще й дощ, який почався відразу після інциденту – собака, ймовірно, втратив орієнтири і не зміг повернутися додому.
Роберт та його друзі розгорнули активну кампанію з пошуку. По Варшаві розклеїли сотні оголошень, інформація про зникнення активно шириться в соцмережах. До пошуків приєдналися актори, блогери, волонтери, залучили дрони та навіть приватного детектива.
За повернення Хенка обіцяють 10 тисяч злотих – близько 90 тисяч гривень. Власник каже, що така винагорода має стимулювати людей допомогти з пошуками, а також відбити бажання в тих, хто, можливо, переховує собаку задля власного зиску. Цуценята італійських хортів коштують кілька тисяч злотих, тому існує ризик, що тварину могли прихистити або використовують у нелегальному розведенні.

Джерело: bydgoszcz.eska.pl
Опікуни також звернулися до близько 400 ветеринарних клінік у Мазовецькому воєводстві з проханням перевіряти чіпи всіх знайдених собак. Хенек має мікрочіп, що може допомогти встановити його особу.
Усіх, хто бачив або має інформацію про пса, просять телефонувати за номером 792 682 080. На момент зникнення собака був без нашийника. Він світлого забарвлення, заввишки приблизно до коліна, і, ймовірно, переляканий – тому власники закликають не ловити його самостійно, а негайно повідомити про місце перебування.
- Дослідження виявило, що володіння котом чи собакою може зберігати деякі функції мозку з віком.
- Джиллі – собака породи малінуа, що все своє життя до початку повномасштабного вторгнення несла службу на КПП “Чонгар” – контрольно-пропускний пункт з тимчасово окупованим Кримом. Її власник Ден, прикордонник з Херсонщини, з малечку виховував та соціалізував Джиллі, навчав на пошук наркотичних засобів для роботи. 24 лютого, коли росіяни стрімко просувались на усіх напрямках, саме КПП “Чонгар” був першим взятим об’єктом. Наряд Дена з собакою після обстрілу не змогли провести успішну евакуацію і були в оточені. Військовослужбовців взяли в полон, Джиллі наказали відпустити. Тоді вони бачились востаннє. Понад 3 довгих роки Ден провів у різних місцях утримання у РФ, в той час Джиллі перебувала в окупації. Після звільнення прикордонника, у червні 2025 року волонтери ініціативи “Хуманіті”, вихідці з Нової Каховки, допомогли вивезти собаку з Херсонщини. Про довгий шлях на підконтрольну територію, полон власника, службу, реабілітацію та першу зустріч – детальніше в інтерв’ю.
Президент Ліги американських працівників і головний політичний радник організації Catholic Vote, колишній старший радником Дональда Трампа (2016, 2020) та Джей Ді Венса (2022), політичний коментатор на Fox News і CNN Стів Кортес заявив, що корупційна репутація голови Офісу президента Андрія Єрмака відверто шкодить довірі до української влади у США.
Міністерство праці Греції запровадило обов’язкові перерви в роботі в тих частинах країни, де, як очікується, температура може перевищити 40 градусів Цельсія.
18-річну українську студентку Марію Бугайову, яка зникла ввечері 4 липня, знайшли повішеною приблизно в кілометрі від туристичного курорту, де вона працювала.
За початку року в Україні зафіксували 46 вогнищ ботулізму, в яких постраждали 57 осіб, з них зокрема семеро дітей.
Активний інгредієнт, який з 1979 року входить до складу ліків проти кашлю, виявився перспективним засобом для лікування нейропсихіатричних симптомів деменції, пов’язаної з хворобою Паркінсона.