МОН може очолити фігурант корупційних скандалів і підозрюваний у плагіаті Вітренко – ЗМІ

Джерело: ZN.UA з посиланням на джерела в Офісі президента

Заступник міністра освіти і науки України, голова фракції “Слуга народу” у Київраді, Андрій Вітренко є головним кандидатом на заміну чинного очільника МОН Оксена Лісового.

За даними видання, Банкова планує призначити Вітренка міністром, аби вивільнити його з керівництва фракцією “Слуга народу” у Київраді. Його наступницею у Київраді може стати Лілія Пашинна, радниця глави ОПУ Андрія Єрмака, котра має посилити столичну фракцію.

Політичне минуле

У 2020 році, за словами джерел у Київраді, Вітренко потрапив до столичної політики за підтримки Євгена Кошового, сусіда і друга президента Зеленського. Під час виборчої кампанії його лобіював Денис Комарницький – нині фігурант кримінального провадження НАБУ.

Після виборів Комарницький просив призначити Вітренка секретарем Київради, втім, мер Віталій Кличко не погодився. Натомість Вітренко очолив бюджетну комісію, хоча, за словами джерел, лише підписував протоколи, оскільки більшість у комісії становили представники партії “УДАР”.

Джерело стверджує, що хоча бюджетна комісія не була ключовою у схемах, Вітренко “не заважав Комарницькому працювати з фракціями” і мав “свою частку”. Сам Вітренко визнавав, що бував у кабінеті Комарницького. За даними джерела, нібито він просив йому “видати місцебудівне обмеження на якийсь об’єкт, говорив, що це його об’єкт, хоча у нього в декларації його немає”. За це Комарницький просив Вітренка підтримали одне з голосувань. Після цього “Слуги народу” у Київраді під час голосувань, які стосувалися земельних питань, сприяли Комарницькому та Михайлу Терентьєву.

Звинувачення у російському плагіаті

Вітренка звинувачують у плагіаті в щонайменше шести наукових роботах. Відповідний аналіз опублікували на ресурсі “Помилки та фальсифікації в наукових працях”, інформує УП та нагадує рух Чесно.

Активісти виявили, що у співавторстві з іншими українськими науковцями депутат публікував статті, які містили переклади праць російських авторів, без належного посилання на джерела.

Вони брали російські праці, перекладали їх українською, публікували в Індії, він там був у співавторах, а потім виявилося, що це плагіат російських вчених. І ми цю історію якось розганяли, її навіть в Google можна пошукати, — розповіло джерело.

У статті, опублікованій у журналі International Journal of Management, виявлено фрагменти з російського підручника з теорії управління 2009 року. Автор російської роботи не згаданий у списку літератури.

Інша робота у журналі International Journal of Advanced Research in Engineering and Technology містить англомовний переклад дисертації росіянки Тетяни Цуканової — з повним збігом схем і змісту.

На засіданнях Київради також публічно згадували використання російських матеріалів у роботах Вітренка.

У 2020 році з’явилася інформація, що Вітренко може стати в.о. ректора КНУ імені Тараса Шевченка. Тоді Студентський парламент виступив проти, назвавши кандидатуру політично заангажованою. Причиною було те, що Вітренко представляв партію “Слуга народу” на місцевих виборах. Тож тимчасовим керівником університету призначили Леоніда Губерського.

За повідомленням народного депутата Ярослава Железняка, кадрові перестановки в уряді можуть відбутися вже 15 липня. Заміни очікують у багатьох міністерствах, зокрема серед перших заступників. За словами нардепа, обговорюється навіть відставка прем’єра Дениса Шмигаля, хоча президент Зеленський публічно це спростовує.

Читайте також: Надмірний вплив Єрмака та політичні чистки загрожують Україні – The Economist

  • Президент Володимир Зеленський анонсував кадрові зміни в українському дипломатичному корпусі. За його словами, це потрібно для “збільшення українського потенціалу”.
  • Міністерство юстиції висунуло кандидатуру актора Олександра Завальського на посаду уповноваженого із захисту державної мови в Україні.
  • Президент України Володимир Зеленський підписав указ, за яким Руслана Кравченка призначили Генеральним прокурором.

Заступник міністра освіти і науки України, голова фракції “Слуга народу” у Київраді, Андрій Вітренко є головним кандидатом на заміну чинного очільника МОН Оксена Лісового.

8 липня у Брюсселі розпочався офіційний скринінг українського законодавства на відповідність праву Європейського Союзу у сфері енергетики.

Угорська нафтогазова компанія Mol, котра зазнає критики за збереження залежності від російської нафти, вважає доступ до українського нафтопроводу Одеса-Броди найперспективнішим шляхом для диверсифікації постачання. Про це заявив старший віцепрезидент Mol з управління ланцюжками постачання Сабольч Паль Сабо.

8 липня під час засідання кабінету міністрів президент США Дональд Трамп різко розкритикував главу РФ Володимира Путіна, звинувативши російського лідера у нісенітницях під час офіційних переговорів. За словами глави Білого дому, господар Кремля завжди здається “дуже милим”, проте його слова не мають жодного значення.

8 липня глава МЗС Андрій Сибіга повідомив, що президент Володимир Зеленський має намір замінити посла України у Сполучених Штатах Оксану Маркарову.