Щонайменше 13 співробітників пошти у Британії скоїли самогубство через скандал з крадіжками

Джерело: The New York Times

У Великій Британії щонайменше 13 співробітників поштової служби покінчили з життям через скандал, у межах якого тисячі працівників були незаконно притягнені до відповідальності за крадіжки та інші злочини.

Про це вказано у новому звіті, опублікованому цього тижня у межах розслідування скандалу.

Він Вільямс, суддя у відставці Високого суду, який очолив розслідування, у своєму звіті повідомив, що понад 10 000 осіб мають право на компенсацію і ця кількість може збільшитись.

Серед постраждалих – співробітники пошти, яких притягували до відповідальності за фінансові невідповідності у десятки чи сотні фунтів стерлінгів. Деяких працівників несправедливо засуджували, деяких ув’язнили, а деякі повинні були виплатити десятки тисяч фунтів стерлінгів.

Всі вони були обвинувачені у нестачах у своїх поштових відділеннях по всій Великій Британії. Та, як з’ясувалось згодом, нестача коштів була викликана недосконалою системою інформаційних технологій.

Відтак, за звітом екссудді, з 2000 по 2013 рік понад 1000 осіб були притягнуті до відповідальності і ще тисячі визнанні винними.

Ситуація опинилась у центрі уваги торік, коли у телесеріалі “Містер Бейтс проти пошти” показали історії постраждалих. Невдовзі після цього британський парламент ухвалив закон про скасування вироків.

Цей випадок називають однією з найжахливіших судових помилок в історії Великої Британії, а реальні масштаби наслідків для обвинувачених невідомі і досі.

“Практично неможливо у будь-якому степені точності встановити кількість постраждалих”.

У звіті Вільямса викрито низку “катастрофічних” наслідків для постраждалих, багато з яких зазнали цькувань та фінансових труднощів.

Мартін Гріффітс керував поштовим відділенням у місті неподалік Ліверпуля понад 10 років, як раптом зазнав проблем з бухгалтерським звітом. Коли він повідомив про проблеми, поштова служба повідомила йому, що він єдиний, у кого вони виникли.

Зрештою, дефіцит у його відділенні склав понад 100 000 фунтів стерлінгів і його звільнили з роботи.

У звіті екссудді мовиться, що Гріффітс виплачував поштовому відділенню значні суми, аби погасити борг, але у 2013 році, коли йому було 59 років, він кинувся під автобус.

Ще одна співробітниця поштового відділення, Сіма Місра, була вагітна, коли її ув’язнили. Місцева газета публікувала її фото та називала “вагітною злодійкою”. Поки жінка була ув’язнена, її чоловіка побили та робили у його бік расистські коментарі.

Інші співробітники, які також були обвинувачені, оголошували про банкрутства, продавали свої домівки, позичали значні кошти у рідних та друзів, аби повернути нестачу, в якій їх звинувачували.

Згідно зі звітом, постраждали їхні сім’ї, шлюби, діти, психічне здоров’я. Окрім 13 осіб, які скоїли самогубство, 59 сказали, що також думали про такий крок.

Однак правосуддя, у формі фінансової компенсації чи в іншому вигляді, настає повільно.

У звіті нараховано понад 2500 заяв про компенсацію, поданих на сьогодні, але поштове відділення заявило, що не має коштів для забезпечення відшкодування збитків такій кількості людей.

“Деякі літні начальники пошт висловили стурбованість тим, що у них буде обмежений час, щоб отримати будь-яку вигоду від відшкодування, яке вони можуть зрештою отримати”, – сказав Вільямс у звіті. Він закликав до “повного та справедливого” відшкодування збитків усім жертвам.

Horizon, інформаційно-технологічна програма, винна в бухгалтерських помилках, була створена японською компанією Fujitsu за контрактом з британським урядом. У звіті стверджується, що ще до запуску програми в 1999 році деякі співробітники Fujitsu знали, що Horizon може надавати неправдиві дані.

Згідно зі звітом, поштові працівники повідомили про проблеми майже одразу після запуску.

“З роками скарги ставали все гучнішими та наполегливішими. Члени парламенту втрутилися та надали суттєву підтримку поштовим співробітникам. Проте пошта рішуче чинила опір твердженню, що Horizon іноді надавала неправдиві дані”.

Прокурори покладалися на дані Horizon, щоб порушити кримінальні справи проти поштових працівників. Подальші звіти розслідування, ймовірно, детально описуватимуть роль Fujitsu та вищих посадовців поштової служби у скандалі.

“Люди досить довго чекали, щоб почути правду про події, які мали такі негативні наслідки для їхнього життя. Тож я рішуче налаштований якомога швидше надати відповіді тим, кого це безпосередньо стосується”, – сказав Вільямс в окремій заяві.

Консервативне видання The New York Post, яке читає президент США Дональд Трамп, опублікувало матеріал про однорічного малюка, якого російські війська вбили ударом дрона на Херсонщині.

Росіянина засудили до трьох років ув’язнення в Нідерландах за передачу Росії конфіденційної інформації кількох компаній-виробників мікросхем.

У тимчасово окупованому Мелітополі (Запорізька область) знищено російську станцію управління військами, а разом з нею – і п’ятьох окупантів.

В мобільному застосунку для військовозобов’язаних “Резерв+” запустили функцію оплати штрафів за порушення правил військового обліку.

У Кремлі повідомили, що у Росії діє “військова цензура” та виключили повернення вільних ЗМІ.