СБУ заочно оголосила підозру Курченку та російським посадовцям за привласнення підприємств на окупованому Донбасі

Джерело: Служба безпеки України

Служба безпеки України та Офіс Генерального прокурора повідомили про підозру у воєнних злочинах Сергію Курченку – українському бізнесмену-втікачу, а також групі російських чиновників і ділків. За версією слідства, вони привласнили низку українських промислових підприємств на тимчасово окупованих територіях Донеччини та Луганщини у період з 2017 до 2021 року.

Йдеться про комплекси вугільної, металургійної та коксохімічної промисловості, які після незаконної «націоналізації» використовувалися для масштабного розграбування українських ресурсів. Видобуті корисні копалини постачали до Росії та інших країн.

За даними СБУ, з 2017 року було незаконно вивезено вугільної продукції на понад 6 мільярдів гривень, металопродукції на 47,3 мільярда, а коксохімічної – ще на понад 1,6 мільярда.

До організованої групи, крім самого Курченка, входили заступник міністра економічного розвитку РФ Сергій Назаров, начальник департаменту того ж міністерства Володимир Павлов, а також інші громадяни Росії та України, які співпрацюють з окупаційною владою.

Всім фігурантам справи оголошено заочну підозру за статтями про воєнні злочини – зокрема, за розграбування національних цінностей на окупованій території та участь у злочинній змові. Їм загрожує до 12 років ув’язнення.

Наразі тривають слідчі дії та заходи, спрямовані на притягнення підозрюваних до кримінальної відповідальності.

Митні надходження до бюджету США за підсумками перших дев’яти місяців 2025 року вперше в історії перевищили $100 мільярдів. Такі дані оприлюднило Міністерство фінансів США у щомісячному бюджетному звіті.

Президент Росії Володимир Путін підписав указ про затвердження засад державної мовної політики, в якому серед загроз для російської мови згадується використання іноземних слів. У документі йдеться, що чужомовна лексика нібито підриває “єдину культурно-цивілізаційну спільність Руського миру”.

Алергічний кон’юнктивіт – це реакція на подразники, як-от пилові кліщі, пилок чи шерсть тварин. Очі стають червоними, сверблять, сльозяться та набрякають. Хоча симптоми можуть виглядати лячно, у більшості випадків допомагають прості домашні методи: антигістамінні препарати, охолоджувальні компреси та краплі для очей.

Британське видання The Economist опублікувало оцінку темпів російського наступу в рамках кампанії, яку воно називає “Літній наступ 2025” і яка, за їхніми даними, стартувала 1 травня. Згідно з аналізом, у середньому Росія просувається на 15 квадратних кілометрів щодня – це приблизно розмір міжнародного аеропорту Лос-Анджелеса.

У притулку для диких тварин у Замбії шимпанзе створили власний тренд: вони почали вставляти травинки та гілочки собі у вуха, а подекуди й у зад. І це – не жарт, а частина нового дослідження, яке опублікували вчені з Утрехтського університету.