Кабмін оновив перелік стратегічно важливих родовищ

Джерело: Міндовкілля

14 липня Кабмін затвердив переліки критичних і стратегічних мінералів та об’єктів надрокористування для надання в користування на умовах конкурсів укладення угод про розподіл продукції та аукціонів.

Зауважується, що уряд затвердив переліки критичних і стратегічних мінералів, а також 60 ділянок надр для аукціонів і 26 ділянок для конкурсів УРП, що дозволить залучити інвесторів до видобутку літію, титану, міді та інших стратегічних корисних копалин для зміцнення обороноздатності.

Документ розроблений на виконання Закону України Nº 4154-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оновлення Загальнодержавної програми розвитку мінерально-сировинної бази України на період до 2030 року та регулювання деяких питань стосовно корисних копалин та компонентів стратегічного та критичного значення”, а також для виконання розділу 13 “Управління критично важливими матеріалами” План України для Ukraine Facility.

Рішенням оновили:

Перелік корисних копалин та компонентів стратегічного значення, до якого віднесено 11 корисних копалин: руди алюмінієві, берилієві, мідні, нікелеві, ніобієві, стронцієві, танталові, титанові, уранові, цирконієві, флюорит.

Перелік корисних копалин та компонентів критичного значення містить 28 корисних копалин, які включають і корисні копалини стратегічного значення: руди алюмінієві, берилієві, мідні, нікелеві, ніобієві, стронцієві, танталові, титанові, уранові, цирконієві, флюорит, ванадієві, вісмутові, вольфрамові галієві, гафнієві, індієві, рідкісноземельні, літієві, миш’якові, мідні, олов’яні, свинцеві, скандієві, сурм’яні, телурові, цезієві, цинкові, сіль калійна.

Перелік ділянок надр (родовищ корисних копалин) стратегічного та (або) критичного значення, що надаватимуться у користування шляхом проведення аукціону (електронних торгів) з продажу спеціального дозволу на користування надрами – внесено 60 ділянок надр і родовищ корисних копалин з покладами руд титанових, літієвих, мідних, нікелевих, кобальтових, ніобієвих, берилієвих, цирконієвих, солі калійної, флюориту, апатиту.

Перелік ділянок надр (родовищ корисних копалин) стратегічного значення та (або) критичного значення, що надаватимуться в користування шляхом проведення конкурсу на укладення угоди про розподіл продукції внесено 26 ділянок надр та родовищ корисних копалин з покладами руд ванадієвих, літієвих, титанових, уранових і солі калійної.

У пресслужбі зауважили, що цей крок спрямований на захист національних інтересів, посилення обороноздатності держави та створення прозорих механізмів доступу до надр. Очікується, що затвердження переліків сприятиме підвищенню інвестиційної привабливості видобувної галузі, розвитку промислових виробництв і сталого економічного розвитку України.

Окрім того, Переліків є одним із першочергових завдань для успішної реалізації домовленостей, визначених відповідно до Угоди між Урядом України та Урядом США про створення Американсько-українського інвестиційного фонду відбудови.

Додамо, 23 травня Україна та Сполучені Штати завершили всі процедури для запуску Фонду реконструкції в межах угоди про надра.

Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів парламентарям про основні положення угоди. Так, Інвестиційним фондом відбудови на рівних умовах управлятимуть Україна та США й усі рішення прийматимуться спільно.

  • Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп зреагував на підписання угоди про надра між США та Україною, яка, на його думку, “захищатиме” інвестиції та фінансову допомогу Вашингтона для Києва.
  • США та Україна 30 квітня підписали угоду про надра. Але, як зазначають у ЗМІ, реальна вартість цінності мінералів в Україні залишається невідомою.
  • Державний секретар США Марко Рубіо прокоментував підписання угоди між Україною та США про надра, назвавши її важливим кроком на шляху до завершення війни.

Президент Володимир Зеленський, наголосивши на пріоритетності розвитку власного виробництва в Україні, підтвердив намір призначити нинішнього главу уряду Дениса Шмигаля новим очільником Міноборони.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не бачить сенсу в перемовинах із президентом Росії Владіміром Путіним щодо завершення війни в Україні, оскільки після кожної розмови російські ракети знову б’ють по українських містах.

14 липня Кабмін затвердив переліки критичних і стратегічних мінералів та об’єктів надрокористування для надання в користування на умовах конкурсів укладення угод про розподіл продукції та аукціонів.

Президент Володимир Зеленський повідомив про зустріч зі спеціальним представником президента США Кітом Келлогом. За словами глави держави, перемовини були продуктивними та стосувалися реальних кроків, які можуть наблизити припинення війни.

Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати передадуть Україні ракети до комплексів ППО Partiot для захисту від російських атак.