15 липня – День Української Державності
Джерело: Букви
15 липня в Україні відзначають День Української Державності. Це свято збігається з Днем Хрещення Руси-України та днем вшанування Київського князя Володимира Великого.
День Української Державності встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року. Спершу святкування відбувалось 28 липня, та коли Україна перейшла на новоюліанський календар її змістили на 15 липня.
Дата покликана нагадувати громадянам про понад тисячолітню традицію українського державотворення, початок якого – у середньовічній Русі, центром якої був Київ.
Свято має власний символ — композицію з чотирьох тризубів, кожен із яких уособлює ключові засади української державності: боротьбу, незалежність, історичну тяглість і національну ідентичність.
У 988 році київський князь Володимир Великий прийняв християнство як державну релігію, що стало цивілізаційним вибором для Русі, спадкоємицею якого є Україна. Русь підтримувала політичні, економічні та культурні зв’язки з більшістю європейських держав того часу, а серед її спадків Русі – герб у формі тризуба, гривня як грошова одиниця та Київ як політичний і культурний центр України.
Розбудову європейського вектора розвитку культурно-релігійного простору, закладеного Володимиром, продовжили Галицько-Волинське князівство, козацька держава, Українська Народна Республіка, Західноукраїнська Народна Республіка, Українська Держава гетьмана Павла Скоропадського, Карпатська Україна та сучасна незалежна Україна.
- 28 червня в Україні щороку відзначається День Конституції – єдине державне свято, закріплене в Основному Законі країни.
15 липня Кабінет Міністрів призначив Уповноваженою із захисту державної мови фольклористку Олену Івановську.
Зйомки п’ятого сезону серіалу від Netflix “Емілі в Парижі” після Рима та Парижа пройдуть у Венеції.
Переважна більшість озброєння США, котре згідно з новою угодою Вашингтона з НАТО, повинне бути передана Альянсу для постачання в Україну, вже готове до відправки.
Прокурор Михайло Балан прокоментував рішення суду щодо запобіжного заходу Віталію Шабуніну, заявивши, що той “не є політиком”.
Міжнародна фінансова корпорація розвитку США (DFC) опублікувала Запит на інформацію (RFI) для визначення компанії, яка надаватиме послуги з адміністрування Американсько-Українського Інвестиційного Фонду відбудови – спільної ініціативи США та України, спрямованої на залучення приватних інвестицій у критично важливі галузі української економіки.