Верховна Рада розблокувала підписання закону про АРМА

Джерело: Олена Дума/Telegram

15 липня Верховна Рада не підтримала постанову, котра на місяць блокувала підписання закону про реформу Агентства з розшуку та менеджменту активів.

Парламент не підтримав блокуючу постанову. Національні інтереси понад усе. Понад п’ять місяців ми боролися за ухвалення цього закону. Бо це – закон про національні інтереси, – зазначила голова Агентства з розшуку та менеджменту активів Олена Дума.

18 червня Рада підтримала в другому читанні реформу АРМА, котра, за словами голови, посилює спроможність Агентства, відкриває шлях до управління корпоративними правами РФ і РБ та передбачає можливість передачі арештованих активів на потреби українських військових.

Втім, після цього підписання закону заблокували майже на місяць.

Сьогодні ця сторінка закрита. Парламент не підтримав блокуючу постанову. Національні інтереси понад усе. АРМА чекало цього рішення два роки. Тепер час — запускати реформу! – додала Дума.

18 червня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №12374-д щодо реформи Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочині. За документ проголосували 253 нардепи.

Законопроєкт передбачає нові вимоги до голови АРМА, процедуру добору з участю міжнародних експертів, прозорий механізм управління активами, контроль за передачею активів.

Як відзначила ініціаторка Анастасія Радіна, ключовими новаціями є запровадження незалежного аудиту АРМА, нової конкурсної процедури відбору керівника агентства за участі міжнародних експертів, а також удосконалення процесів управління арештованими активами.

Ухвалення законопроєкту забезпечить Україні близько 600 млн євро фінансової допомоги ЄС у межах Ukraine Facility.

Метою реформи є докорінна зміна неефективної системи управління арештованими активами. Наразі 80% активів, переданих АРМА за рішеннями суду, не приносять державі доходу, а іноді продовжують приносити вигоду власникам, які є фігурантами кримінальних проваджень, – зазначила Радіна.

Законопроєкт передбачає:

  • обов’язкову передачу активів на баланс АРМА у визначені строки для агентства та прокурорів;
  • чіткі терміни для оголошення відбору управителів активів;
  • залучення професійних управителів, які проходитимуть сертифікацію та нестимуть відповідальність за неналежне управління.

Згодом посли “Групи семи” відзначили важливість ухвалення закону про реформу АРМА.

Дипломати наголосили, що реалізація реформи – це “ключ до незалежної системи управління активами, що підсилить антикорупційні зусилля України та забезпечить надходження до бюджету”.

Сталий прогрес у реформах є важливим для євроатлантичної інтеграції України, – додали у повідомленні.

Рада ухвалили законопроєкт у першому читанні 12 лютого.

Після цього посли G7 закликали Раду ухвалити законопроєкт №12374-д для зміцнення інституційної бази АРМА. Тоді дипломати наголосили, що не підтримують правки, котрі можуть негативно вплинути на результати минулих реформ.

  • Посли країн “Великої сімки” підтримали та привітали схвалення Радою закону щодо реформи митниці.
  • Реформа медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) не призведе до змін у виплатах пенсій з інвалідності. За словами міністерки соціальної політики Оксани Жолнович, виплати за інвалідністю продовжуватимуть нараховувати без змін.
  • У МЗС запевнили, що рівень сумісності зовнішньої політики України з політиками ЄС досяг безпрецедентно високих показників. Це стало результатом завершення скринінгу законодавства за переговорним розділом 31 “Зовнішня політика та політика безпеки та оборони”.

Слідчі Державного бюро розслідувань провели обшуки у квартирі загиблого Героя України, льотчика Андрія Пільщикова на позивний “Джус”.

Кіберфахівці Служби безпеки запобігли масштабній російській диверсії в Одеській області.

Спецпредставник президента США Кіт Келлог, який зараз перебуває з візитом у Києві, відвідав меморіал, присвячений дітям, загиблим внаслідок війни Росії проти України.

Під час ворожої атаки дронами 14 липня у місті Златопіль, що на Харківщині, загинула Марина Морозова. Вона була матір’ю п’ятьох дітей та дружиною зниклого безвісти військового.

Місцеві жителі та туристи були евакуйовані в Ісландії після того, як через виверження вулкана виникла тріщина довжиною у понад 700 метрів.