Міноборони спростило правила використання безпілотників на період воєнного стану
Джерело: Міноборони
Міністерство оборони внесло зміни до чотирьох ключових наказів щодо використання безпілотників, скасувавши вимоги, які втратили актуальність під час війни. На період воєнного стану та протягом трьох місяців від його припинення відтепер не застосовується низка їх положень.
Зокрема, правила виконання польотів безпілотними авіаційними комплексами державної авіації України не поширюються на одноразові БпАК усіх типів і класів, а також на БпАК І класу категорій “мікро” (тактичні, вагою до 2 кг, наприклад Mavic 3) і “міні” (тактичні для поля бою, вагою до 15 кг, наприклад DJI Matrice 300). Більшість БпАК не потребують обов’язкового внесення до реєстру державних повітряних суден.
Згідно зі змінами, персонал, який керує безпілотниками І класу, більше не проходить обов’язкову льотну лікарську експертизу для визначення придатності до польотів. Допуск до керування БпАК видає командир частини наказом. Правила медичного забезпечення польотів державної авіації не поширюються на екіпажі безпілотників І класу.
Як пояснив заступник міністра оборони Валерій Чуркін, умови фронту постійно змінюються, тож Міністерство оборони працює над тим, аби надати військовим більше свободи у використанні сучасних технологій. За його словами, регулювання не повинно обтяжувати військових зайвими процедурами чи створювати для них бюрократичні перепони.
“Норми привели у відповідність до реалій сучасної війни. Ухвалені до повномасштабного вторгнення накази містили правила, які неможливо виконати через високу інтенсивність бойових дій, велику кількість різних типів БпАК, швидку зміну технологій їх використання. Деякі з них не просто не відповідали реальності, а й були небезпечні. Наприклад, існувала вимога розміщувати на безпілотниках контактні дані операторів”, – зазначила керівниця Офісу змін МОУ Юлія Марушевська.
Повідомляється, що Міноборони вжило цих заходів у відповідь на запити військових, котрі вказували на необхідність скасувати застарілі правила, зокрема через дерегуляційний портал МОУ.
- Міністерство оборони кодифікувало та допустило до використання у ЗСУ вітчизняний безпілотний наземний комплекс TERMIT.
- Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у ЗСУ безпілотний авіаційний FPV-комплекс “Світловод” вітчизняного виробництва.
Чемпіон світу у суперважкій вазі за версіями WBA, WBO та WBC Олександр Усик провів пресконференцію перед реваншем із британцем Даніелем Дюбуа, який відбудеться у ніч на 20 липня у Лондоні.
Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.
17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії.
У ресторані “Ottantotto 88” працівниця щоразу обливала водою папугу, як тільки він починав говорити. Зоозахисна організація UAnimals звернулися до поліції, втім, правоохоронці відмовилися встановити факт знущання над птахом.
Міністерство закордонних справ Польщі висловило протест Росії у зв’язку з атакою на польську фабрику в Україні 16 липня. Польська сторона заявила, що це є порушенням міжнародного права.