Росія погрожує глушити європейські супутники за допомогу ЗСУ
Джерело: Space Intel Report
Російська Федерація заявила, що не реагуватиме на скарги стосовно створення перешкод сигналам європейським супутників, котрі допомагають ЗСУ
Так, Москва “вважатиме законною ціллю європейські супутники”, якщо підозрюватиме їх у допомозі українським оборонцям. Насправді росіяни вже тривалий час глушать сигнали, однак, тепер офіційно відмовляється навіть обговорювати це питання.
Росія вважає, що союзники України “втратили право на протест” у разі, якщо вона глушитиме сигнали таких супутників, свідчать матеріали, які Міністерство цифрового розвитку, зв’язку та масових комунікацій РФ подало до квартального засідання Ради з радіорегламенту (РРР) Міжнародного союзу електрозв’язку (МСЕ).
У документах зазначено, що Росія намагатиметься уникати втручання в роботу невоєнних застосунків, але має намір боротися з використанням супутників для допомоги українським Збройним силам. Рада з радіорегламенту відповідає за застосування та тлумачення Регламенту радіозв’язку.
На початку липня Міжнародна організація цивільної авіації (ICAO) закликала Росію припинити створення перешкод сигналам GPS, оскільки вони “становлять серйозну загрозу ” для цивільної авіації, особливо в районі Балтійського моря — зокрема в таких країнах, як Латвія, Польща, Литва, Естонія, Фінляндія та Швеція.
Ще у жовтні 2022 року заступник директора департаменту з питань нерозповсюдження і контролю над озброєннями МЗС РФ Костянтин Воронцов заявив у виступі на засіданні ООН: “Хотів би звернути особливу увагу на вкрай небезпечну тенденцію, що проявилась під час подій в Україні. Мова про використання Сполученими Штатами та їхніми союзниками об’єктів цивільної інфраструктури космічного простору, зокрема комерційних, у збройних конфліктах. Квазицивільна інфраструктура може бути законною ціллю для удару у відповідь”.
- НАТО вже інвестувало майже 37 млн євро у цифрові проєкти для Збройних Сил України. Завдяки чому вдалося посилити супутниковий зв’язок, бойове управління та інформаційні системи української армії.
- Адміністрація президента США Дональда Трампа припинила передачу розвідувальних даних Україні. Керівник проєкту Alpha Centauri Павло Поцелуєв проаналізував, чи можуть європейські компанії дати альтернативу американській супутниковій розвідці.
- Європейський Союз розглядає можливість створення нової супутникової мережі для військової розвідки на тлі сумнівів щодо стабільності підтримки США європейської оборони.
- Японія погодилася передавати Україні супутникові геопросторові дані, зокрема радарні зображення із супутників.
Батіг, який використовував актор Гаррісон Форд у фільмі “Індіана Джонс і останній хрестовий похід” продали на аукціоні за $525 000.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Італійський бренд Loro Piana, що належить LVMH, потрапив під суд за експлуатацію працівників.
Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко повідомила, що Україна і США ведуть детальні переговори щодо угоди, яка передбачає залучення американських інвестицій у виробництво безпілотників в Україні.
Парламент Словенії ухвалив закон, який легалізує евтаназію для невиліковно хворих пацієнтів, який дозволить таким пацієнтам за власним бажанням отримати медикаментозну допомогу для припинення життя.