Ринок криптовалют б’є рекорди після ухвалення нового закону у США

Джерело: Bloomberg 

Загальна ринкова вартість криптоактивів вперше перевищила $4 трлн на тлі нового імпульсу після ухвалення та підписання Дональдом Трампом масштабного законодавчого регулювання у США.

Трейдери нарощують ставки на подальше зростання цін.

Шлях біткоїна (котрий становить 60% крипторинку) до $150 000 виглядає дедалі неминучішим, — зауважив керівник досліджень у Copper Фаді Абуальфа.

Новий рекорд зафіксували після ухвалення першого на федеральному рівні законопроєкту щодо стейблкоїнів. Документ, підтриманий республіканцями та просунутий президентом США, запроваджує нагляд за токенами, прив’язаними до долара, і відкриває нові можливості для інституційних інвесторів. Мета документа — легалізувати ринок у $265 млрд, котрий, як зазначають аналітики Citigroup Inc., до 2030 року має змогу зрости до $3,7 трлн.

Згодом Трамп підписав закон.

Документ отримав назву GENIUS Act — “Закон про управління й розвиток національних інновацій у сфері стейблкоїнів США”.

Закон GENIUS створює чітку й зрозумілу нормативну базу для запуску та реалізації величезного потенціалу стейблкоїнів, забезпечених доларом, — заявив глава Білого дому після підписання. — Це може стати, мабуть, найбільшою революцією у фінансових технологіях від часу появи інтернету.

Стейблкоїн — це тип криптовалюти, курс якої прив’язаний до вартості стабільного активу. У США таким активом стане долар або короткострокові державні облігації. У Білому домі вважають, що це зміцнить позиції долара як світової резервної валюти.

Окрім того, Палата представників ухвалила масштабний законопроєкт щодо структури крипторинку, який тепер чекає розгляду в Сенаті.

  • Обраний президент США Дональд Трамп повідомив, що має намір підписати значну кількість виконавчих указів одразу після вступу на посаду. Серед його першочергових дій – масові депортації нелегальних іммігрантів та візит до Лос-Анджелеса, який постраждав від масштабних лісових пожеж.

Правоохоронці повідомили про підозру у державній зраді чинному народному депутату від забороненої партії ОПЗЖ Федору Христенку, який був топовим агентом ФСБ РФ (резидентом).

Служба безпеки України прийшла до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури з перевіркою щодо дотримання законодавства про державну таємницю.

В іспанському житловому комплексі Cala Alta у Вільяхойосі, де раніше вбили російського пілота Максима Кузьмінова, загинув колишній посадовець Департаменту боротьби з організованою злочинністю МВС України Ігор Грушевський.

Служба безпеки України і Офіс генпрокурора України проводять щонайменше 70 обшуків щодо співробітників Національного антикорупційного бюро України.

Після обрання Дональда Трампа на посаду президента США, у діяльності Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) відчулися суттєві зміни. Одним із перших кроків нової американської адміністрації стало припинення фінансування міжнародної комісії аудиторів, яка на той момент перевіряла діяльність керівництва Бюро.