Нові російські БпЛА майже наполовину складаються з компонентів однієї китайської компанії

Джерело: Головне управління розвідки Міноборони України

ГУР МОУ опублікувало складові нового російського БпЛА, який використовується як фальш-ціль та розвідник для виявлення позицій української ППО та її перевантаження.

За окремими даними, він також може нести бойову частину вагою до 15 кг.

БпЛА має фюзеляж типу дельта-крило, подібний до Shahed-136 (“гєрань-2”), але значно менший. Всі складові та блоки китайського походження.

Майже половина з них: польотний контролер з автопілотом, навігаційні модулі та антени, датчик повітряної швидкості та трубка Піто – від однієї китайської компанії CUAV Technology, яка спеціалізується на дослідженнях, розробках та виробництві системних модулів та додатків для БпЛА.

У ГУР нагадали, що ця компанія ще у жовтні 2022 року повідомила, що обмежить постачання до України та РФ з метою недопущення її використання у військових цілях.

Та вже у 2023 році у росіяни презентували БпЛА вертикального зльоту нібито власної розробки, який виявився виробом CUAV Technology, доступним на Aliexpress.

Окрім продукції CUAV, в таких БпЛА використовуються двигун та електронний модуль запалювання бренду DLE (Mile Haoxiang Technology Co., Ltd.), сервоприводи KST, FPV-камера Razer виробництва Foxeer Technology, модуль передачі даних Mayatech RFD900X, відеопередавач ReadyToSky, регулятор живлення Hobbywing Technology та акумулятор HRB Power.

Також безпілотник оснащений китайською копією австралійського модуля передачі даних RFD900x компанії RFDesign. Як і оригінальний зразок, китайський виріб призначений для передачі даних на великій відстані (до 40 км в прямій видимості залежно від антени).

Зазначений пристрій дозволяє організовувати канал передачі даних від безпілотника до його наземної станції або від БпЛА до БпЛА, розширюючи таким чином спроможності щодо ведення розвідки.

Двигуни DLE раніше вже використовувались РФ в БпЛА “Гербера” та “Пародія”, сервоприводи KST – в БпЛА Shahed-136 (“гєрань-2”) та V2U, універсальних модулях планування та корекції та авіаційних бомб.

Увечері 22 липня, під час виконання польотного завдання на винищувачі Mirage 2000, сталася відмова авіаційної техніки. Пілоту вдалося вчасно катапультуватися.

Працівники Національного антикорупційного бюро та Спеціальної антикорупційної прокуратури прокоментували численні акції протести у низці міст після ухваленням Верховною Радою поправок до законопроєкту №1244, що фактично нівелюють незалежність НАБУ та САП.

Режисер Аарон Соркін зніме другу частину фільму 2010 року “Соціальна мережа” про Facebook, яка розповість про скандал з Facebook Files, що стався в 2021 році.

Уряд Греції ухвалив рішення, згідно з яким, пасажири круїзних лайнерів, які висаджуються на грецьких островах, сплачуватимуть додаткову плату.

22 липня донька спецпредставника президента США Кіта Келлога, голова благодійного фонду RT Weatherman Foundation Меган Моббс розкритикувала проголосовані Верховною Радою правки до законопроєкту №12414.