Фрукти, хліб, піца: європейські основні продукти під загрозою через екстремальні погодні умови
Джерело: Euronews
Фермери попереджають, що екстремальна погода знищує врожай в Італії.
Асоціація фермерів Coldiretti каже, що майже половина груш зникають з італійських садів. Вони пояснюють це повенями, градом, рекордно високими температурами та нападами немісцевих комах.
Груші у Франції також постраждали: урожай впав на 23%.
Врожаї винограду, кавунів, абрикосів, помідорів і баклажанів в Італії також зазнали втрат через клімат.
Згідно з аналізом Coldiretti , виробництво пшениці та молока впало на 10%, а виробництво винограду – на 14% порівняно з 2022 роком.
Виробництво меду різко впало на 70%, оскільки бджоли занадто “виснажені” спекою, щоб запилювати рослини.
Це важкий рік для Італії з точки зору клімату. У травні Емілія-Романья – важливий регіон для вирощування фруктів – постраждала від руйнівної повені, яка забрала життя 15 людей.
Після двох років посухи зливи мало полегшили ситуацію через суху непроникну землю.
Минулого місяця країна наблизилася до свого найвищого температурного рекорду, оскільки хвилі спеки прокотилися Середземним морем та викликали смертоносні лісові пожежі, зокрема на Сицилії. Тим часом Ломбардію, що на півночі Італії, вражено градом розміром із тенісний м’яч.
Фрукти та овочі, особливо помідори та супутні продукти, такі як піца та кетчуп, особливо постраждали в Європі. Зернові культури, такі як пшениця та ячмінь, також сильно постраждали від року повеней, посухи та спеки, що призвело до негативних наслідків для годування худоби та землеробства.
- Вчені пояснюють, що повені, хвилі сильної спеки, лісові пожежі спричинені зміною клімату і такі природні катастрофи будуть посилюватись через нагрівання планети.
- По частині південної Європи та північно-західної Африки прокотилася хвиля спеки, яка може побити рекордні температури найближчими днями.
- На півночі Індії через потужні зливи, що спричинили повені та зсуви ґрунту, загинула 41 особа, ще понад дві тисячі осіб вдалося евакуювати.
15 січня президент Польщі Анджей Дуда запропонував главі Української держави Володимиру Зеленському залучити польського представника до можливих переговорів із Росією.
На вулицях столиці нарахували понад тисячу покинутих авто, переважно пошкоджених російськими обстрілами. Саме ці транспортні засоби влада міста планує почати прибирати з 16 січня.
Австралія заявила, що вдасться до “найжорсткіших дій”, якщо Росія завдасть шкоди полоненому австралійцю, котрий воював на боці України. Реакція уряду з’явилася після повідомлень про можливу загибель іноземного добровольця.
Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн здобула престижну міжнародну премію імені Карла Великого за 2025 рік як “сильний голос Європи у світі”.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 15 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 118 бойових зіткнень.