Підлітки почали частіше користуватись застосунками для знайомств – дослідження

Джерело: CNN

Нове дослідження виявило, що підлітки використовують застосунки для знайомств частіше, аніж вважалось.

За оцінками, 23,5% підлітків віком 13-18 років використовували такі застосунки протягом шести місяців. Це перше дослідження такого роду, у межах якого стежили за підлітками, які використовують застосунки для знайомств, не покладаючись на їхні звіти.

Загалом дослідження не виявило, щоб у підлітків, які пів року “сидять” у застосунках були виражені симптоми проблем з психічним здоров’ям, але у тих, хто часто використовував застосунок, ймовірність прояву симптомів важкої депресії була вище.

“Це дослідження продемонструвало деяку підтримку того, що користувачі додатків для знайомств мають більш виражені симптоми депресії і частіше схильні до ризикованої поведінки”, – сказала Ліліан Лі, наукова співробітниця кафедри психіатрії та поведінкових наук медичної школи Файнберга Північно-Західного університету в Чикаго та головна авторка дослідження.

Лі попередила, що дослідження було невеликим – у ньому взяли участь 149 підлітків зі США, з якиз 35 користувались застосунками для знайомств.

Батьки все ще мають підстави для занепокоєння, оскільки програми для знайомств можуть завдавати шкоди дітям й іншими способами.

“Саме тому, коли я говорю батькам та учням про те, як справлятися з використанням додатків дітьми, я пропоную підліткам взагалі не користуватися платформами онлайн-знайомств”.

Одна з причин, чому їм там не місце – небезпека таких застосунків, оскільки ними вільно користуються ті, хто скоює сексуальні злочини.

Онлайн-знайомства також підвищують ризик того, що підлітки постраждають від обману і зловмисники можуть змусити їх надсилати інтимні фото, які згодом будуть використовувати для шантажу, вимагаючи кошти чи нові фото.

За даними Центру розвитку підлітків Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі, ці ризики роблять додатки для знайомств небезпечними для дорослих, але ще небезпечнішими для підлітків, оскільки мозок підлітка налаштований на прийняття великих ризиків у гонитві за винагородою.

Ось чому не дивує, що нове дослідження показало, що підлітки, які практикують інші види ризикованої поведінки, такі як вживання психоактивних речовин та порушення правил, з більшою ймовірністю використовуватимуть додатки для знайомств.

Не варто також очікувати, що підлітки думатимуть, що людина, яку вони вважають своїм новим хлопцем або дівчиною, насправді може виявитися дорослим кіберзлочинцем. Також не можна очікувати, що підлітки думатимуть про можливі наслідки, якщо вирішать зустрітися особисто з кимось, з ким познайомилися в інтернеті.

“Неповнолітнім вхід до наших додатків для знайомств заборонено, крапка. Наші платформи призначені для дорослих віком від 18 років, і ми застосовуємо передові технології та людський контроль, щоб не допустити до них неповнолітніх користувачів. Наші бренди використовують складні інструменти безпеки, включаючи перевірку віку на базі штучного інтелекту, перевірку особистості та блокування пристроїв, а також модераторів для завчасного виявлення та видалення неповнолітніх та несумлінних користувачів”, — заявив представник Match Group, якій належить Tinder, найпопулярніший додаток для знайомств серед підлітків, які брали участь у дослідженні.

Він додав, що вони працюють з давніми партнерами, такими як THORN, над посиленням заходів безпеки і цього року підтримали створення ROOST, некомерційної організації, що займається розробкою інструментів, що масштабуються, для забезпечення безпеки дітей.

“Ми продовжуємо інвестувати у передові інструменти, технології та партнерства, щоб гарантувати безпеку наших платформ для спільнот, яким ми служимо”.

Представник також зазначив, що Match Group пропонує безпечний інструмент для проведення перевірок біографічних даних користувачів, і що статистика в новому дослідженні включає програми для соціального виявлення, які відрізняються від програм для знайомств.

Проблема не лише у тому, що програми для знайомств небезпечні. Вони також можуть надсилати молодим людям неправильні сигнали про людські стосунки.

Якщо ви хочете встановити і підтримувати стосунки з кимось особисто, вам зазвичай доводиться вчитися таким речам, як вести двосторонню розмову, виявляти повагу до іншої людини і навіть розв’язувати розбіжності, які можуть виникнути.

Всі ці навички необхідно практикувати підліткам, і вони стануть у пригоді їм у багатьох аспектах життя. Вони не лише допоможуть підліткам спілкуватися з такими людьми, як майбутні викладачі та роботодавці, а й, ймовірно, зроблять їх щасливішими у довгостроковій перспективі.

Дослідники Гарвардського університету у межах одного з найтриваліших досліджень дорослих людей дійшли висновку, що близькі стосунки навіть важливіші для нашого щастя, ніж такі речі, як гроші чи слава, а також важливі для нашого здоров’я.

Люди вважають, що користувачі застосунків для знайомств менше вкладають у відносини, які будують зі своїми “парами”, тому що додатки створюють враження, що завжди є більше людей, з якими можна познайомитись.

“Якщо хтось засмутив вас з найменшого приводу, ви можете зайти в додаток для знайомств і знайти когось іншого”, – сказала одна жінка.

Таким чином, підлітки вчаться відмовлятися від додатків для знайомств, вважаючи, що романтичних партнерів легко знайти і відпустити, замість того, щоб вчитися відточувати навички підтримання близьких стосунків у реальному житті.

Щоб почати розмову про ці проблеми, батькам слід поцікавитися у підлітків, чи користуються вони застосунками для знайомств, чи хочуть вони ними користуватися. Якщо підлітки відповідають ствердно, це привід подумати у тому, як можуть задовольнити свої потреби іншими способами.

Наприклад, якщо підлітки самотні або хочуть знайти свою другу половинку, найкраще, що можна зробити, це дати їм можливість особисто спілкуватися з однолітками. Вони можуть спілкуватися з друзями і навіть потенційними романтичними партнерами, які розділяють їхні інтереси, записавшись на позакласні заняття. Це також важливий спосіб допомогти підліткам відчути свою значущість, що є одним із найкращих засобів для підтримки благополуччя.

Нове дослідження показало, що застосунки для знайомств можуть надавати підліткам, що належать до сексуальних та гендерних меншин у своїх спільнотах, можливість встановлювати цінні соціальні зв’язки. Однак батькам було б краще дізнатися, як такі підлітки можуть встановлювати ці зв’язки, зустрічаючись з тими людьми, з якими вони хотіли б познайомитися особисто.

Деякі підлітки також можуть захотіти використовувати застосунки для знайомств, оскільки деякі платформи пропонують алгоритми, які можуть підібрати людям споріднені душі або принаймні сумісних романтичних партнерів. Проте десятиліття досліджень показують, що це неможливо, оскільки, як виявилося, риси характеру людини не передбачають, чи успішними вони будуть у парі.

Однак, згідно з опитуванням Pew Research Center за 2023 рік, 30% американців хоча б раз у житті користувалися застосунками або вебсайтами знайомств, тому цілком ймовірно, що підліток знайде спосіб обійти заборони на їх використання зараз або скористається ними в майбутньому. Тому слід поговорити з підлітками про те, як забезпечити безпеку в застосунках для знайомств, якщо вони все ж таки скористаються ними в будь-який момент свого життя.

“Я рекомендую спілкуватися з людьми по відеозв’язку перед особистою зустріччю, щоб переконатися, що вони дійсно ті, за кого себе видають, зустрічатися в громадських місцях, повідомляти близьких, де ви зустрічаєтеся, повідомляти людину, з якою ви зустрічаєтеся, що ваші близькі знають, де ви знаходитесь, і не залишатись наодинці з кимось”.

Батьки думають, що їхні діти ніколи не скористаються застосунком для знайомств або не підуть на зустріч із незнайомцем, якого знають лише в інтернеті. Але, оскільки нове дослідження показує, що підлітки користуються цими застосунками частіше, ніж можуть уявити батьки, краще бути до цього готовим.

Незалежно від того, чи порушують підлітки ваші правила, чи потрапляють у неприємності в інтернеті, вони втрачають можливість навчитися будувати здорові стосунки в реальному житті. Саме тому батькам варто поговорити з підлітками про ці проблеми вже зараз, допомагаючи їм розпочати своє особисте життя у правильному напрямку, а не просто свайпом вправо.

  • У притулку для диких тварин у Замбії шимпанзе створили власний тренд: вони почали вставляти травинки та гілочки собі у вуха, а подекуди й у зад. І це – не жарт, а частина нового дослідження, яке опублікували вчені з Утрехтського університету.

Білий дім призупинив використання поліграфів у Пентагоні після того, як старший радник міністра оборони Піта Гегсета Патрік Вівер поскаржився, що може стати об’єктом перевірки.

Президент Володимир Зеленський повідомив, що Кабінет Міністрів ухвалив рішення виділити 300 мільйонів гривень на підтримку університетів у прифронтових та прикордонних регіонах.

У п’ятницю, 26 липня, Туреччина встановила новий рекорд температури для континентальної Європи — +50,5°C. Цей показник зафіксували в районі Сілопі провінції Ширнак.

Петер Мадяр, лідер угорської опозиційної партії “Тиса” висловився проти прискореного вступу України до Європейського Союзу.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 26 липня. Від початку доби на фронті відбулося 122 бойові зіткнення.