Франція готова допомогти профінансувати виробництво дронів – Зеленський

Джерело: Володимир Зеленський/Facebook

27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.

Сторони зокрема обговорили основні оборонні потреби, передусім мова про зміцнення ППО.

Нам потрібен надійний захист від російських ракет і дронів. Говорили про постачання додаткових ракет до систем SAMP/T і Crotale. Багато говорили про фінансування виробництва українських дронів усіх типів. Франція готова нам із цим допомагати, будемо працювати разом, – зазначив Зеленський.

Окрім цього, під час розмови обговорили продовження тренування українських пілотів на винищувачах Mirage. Раніше ми повідомляли, що Франція розглядає можливість передачі Україні додаткових винищувачів Mirage 2000 після узгодження цього питання з країнами, котрі мають ці літаки на озброєнні. Про це заявив президент Франції Емманюель Макрон.

Окремо український президент поінформував французького колегу про результати третьої зустрічі з російською стороною у Стамбулі. За його словами, під час зустрічі вдалося домовитися про новий обмін полоненими. Нині ж українська сторона очікує на відповідь щодо пропозиції провести зустріч на найвищому рівні до кінця серпня. Зеленський акцентував, що на ній обов’язково мають бути присутні представники Європи.

Також детально обговорили євроінтеграційний шлях України. За словами, глави Української держави, домовилися працювати над пошуком рішень, котрі дадуть змогу відкрити перший переговорний кластер найближчим часом. Він відзначив важливість того, аби Україна й Молдова і надалі рухалися синхронно.

Ми також говорили про роботу антикорупційної інфраструктури України, яка повністю функціонує. Президентський законопроєкт гарантує незалежність та ефективність антикорупційних органів і запобігає російському впливу на них, – додав Зеленський.

  • Українські винищувачі F-16 і Mirage та системи протиповітряної оборони Patriot під’єднають до єдиної цифрової системи – “військового Wi-Fi” НАТО.
  • Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко повідомила, що Україна і США ведуть детальні переговори щодо угоди, яка передбачає залучення американських інвестицій у виробництво безпілотників в Україні.
  • Україна отримає далекобійне озброєння, засоби ППО та підтримку оборонної промисловості в межах узгодженого з Німеччиною пакета допомоги на загальна вартість у €5 мільярдів. Фінансування вже схвалене Бундестагом.
  • Данія виділить €1,26 млрд для українського виробництва дронів дальнього радіуса дії.

Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.

На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.

27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.

Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.

У ніч на 27 липня безпілотники атакували електропідстанцію поблизу залізниці в селищі Октябрьський Волгоградської області Росії.