Гурт King Gizzard & the Lizard Wizard залишив Spotify, чий співзасновник інвестує у дрони
Джерело: The Guardian
Австралійський рок-гурт King Gizzard & the Lizard Wizard повідомив про видалення своїх пісень з платформи Spotify через зв’язки засновника стрімінгової платформи з оборонною промисловістю, зокрема інвестиції у виробництво дронів.
Гурт в соціальних мережах опублікував повідомлення: “Fuck Spotify”, анонсувавши, що новий збірник демо-версій буде доступний лише на Bandcamp.
В іншому пості австралійська група зазначила, що видалила музику з платформи, втім, через кілька годин деякі треки все ще були доступні на Spotify. Представниця гурту пояснила, що “весь каталог буде знято”, проте, процес “триватиме ще деякий час через різні лейбли та дистриб’юторів”.
Гурт пояснив рішення тим, що засновник платформи Даніель Ек зробив інвестицію у €600 млн у німецьку компанію Helsing – розробника ШІ-дронів. Безпілотники зокрема постачають Україні.
Музиканти порівняли Ека з “Доктором Злом” — персонажем із пародійних фільмів про агента Остіна Пауерса. Своє рішення вони назвали способом натиснути на підприємця та закликали решту “приєднатись до бойкоту”.
Раніше аналогічно вчинили Xiu Xiu та Deerhoof.
Разом з тим, австралійська група продовжує викладати музику на стрімінговий сервіс Yandex, яким частково володіє держава Росія. Сервіс працює у Росії, Білорусі та Казахстані. В Україні сервіс заборонений через те, що він працює на тимчасово окупованих територіях Донецької, Луганської областей та Криму, повідомляє “Суспільне”.
Зауважимо, компанія Helsing, заснована у 2021 році, зосередилася на створенні програмного забезпечення зі штучним інтелектом для оборонної сфери, а згодом перейшла до виробництва власних безпілотників, літаків і підводних човнів.
Компанія Prima Materia, яку Ек створив спільно з інвестором Шакілом Ханом у 2020 році, стала першим великим інвестором Helsing ще до повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Тепер вона суттєво посилила участь у новому раунді. У фінансуванні також беруть участь постійні партнери, зокрема шведська оборонна група Saab, а також венчурні фонди Lightspeed Ventures, Accel, Plural та General Catalyst.
Helsing вже передала Україні тисячі ударних дронів, виготовлених на підприємстві в південній Німеччині, а також уклала контракти з урядами Великої Британії, Німеччини та Швеції.
Нещодавно компанія успішно протестувала автономну бойову авіасистему, яка керувала винищувачем Saab, а також анонсувала створення флоту безпілотних підводних апаратів для спостереження.
Раніше ми повідомляли, що інвестиції Даніеля Ека у військову галузь викликали критику з боку частини користувачів Spotify, втім, сам він продовжує підтримувати розвиток оборонних технологій у Європі, попри можливі наслідки для бізнесу.
- Європейська програма військової допомоги в Україні передбачає нарощування вкладень у місцеве виробництво озброєнь. Це вигідніше, кажуть європейські та українські посадовці, аніж постачати західну зброю Києву.
Німецька автобудівна компанія Porsche повідомила про падіння прибутку від автомобільного бізнесу на майже 91% у другому кварталі – з 1,7 млрд євро до 154 млн євро. Основними причинами стали скорочення продажів у Китаї, зростання витрат на електрифікацію та тиск митних зборів у США.
Бойовики, пов’язані з терористичним угрупованням “Ісламська держава”, вночі атакували католицьку церкву на сході Демократичної Республіки Конго, вбивши щонайменше 34 людини.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 27 липня. Так, з початку доби відбулося 118 бойових зіткнень.
27 липня президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати та Євросоюз уклали торговельну угоду за кілька днів до закінчення відведеного терміну.
ChatGPT може сприяти розвитку психозу на тлі зростання кількості запитів до штучного інтелекту по дружбу чи поради, попереджають лікарі Національної служби здоров’я Великої Британії.