Росія знову активніше застосовує бронетехніку на фронті – з’явилися тактичні наступи взводами
Джерело: Інститут вивчення війни
Після кількох місяців спаду російські війська знову почали частіше використовувати бронетехніку в атаках на українські позиції. За даними аналітиків, зима 2024–2025 років ознаменувалася суттєвим зменшенням кількості бронетанкових наступів, натомість росіяни вдавалися до атак із застосуванням мотоциклів та баггі. Останній механізований штурм із силами хоча б роти було зафіксовано ще в квітні цього року.
Однак з початку липня ситуація змінилася – російська армія провела серію менших механізованих атак взводного масштабу, переважно на Донеччині та в Запорізькій області. Це може свідчити про спробу армії РФ перевірити українську оборону на міцність, використовуючи бронетехніку в поєднанні з безпілотниками.
Аналітики припускають, що Росія могла накопичити певні запаси відремонтованої техніки або модернізувати старі радянські бронемашини, що дозволило частково оновити парк. Також ймовірно, що російські військові стали більш схильні ризикувати втратою техніки, можливо, випробовуючи нові підходи до ведення бою. Але чому саме Москва вирішила підняти планку ризику – наразі не ясно.
Інститут вивчення війни наголошує: ситуація динамічна, тому експерти й надалі стежитимуть за тим, як Росія використовує бронетехніку у війні проти України.
- Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні.
Російська влада запровадила повну заборону на експорт бензину, щоб охолодити паливний ринок, де ціни з початку року зросли на 30% і майже досягли історичних максимумів. До 31 серпня вивіз бензину з Росії заборонили навіть компаніям‑виробникам.
28 липня уряд призначив заступницю міністра економіки Тетяну Бережну тимчасово виконувачкою обов’язків міністерки культури та стратегічних комунікацій.
Росія вже вичерпала радянські запаси озброєння. Згідно зі звітом Київського економічного інституту (KSE), потік військової техніки зі складів РФ на передову впав до рівня, що був до 2022 року.
28 липня президент Володимир Зеленський підписав закон, котрий зокрема збільшує чисельність співробітників Служби безпеки України.
Адміністрація Дональда Трампа додала витрати на ремонт літака Boeing 747-8, подарований Катар, до витрат міністерства оборони США на оновлення ядерного арсеналу країни. Про це інформують джерела та свідчать висновки Управління Конгресу США з бюджету.