Відтепер українські моряки можуть реєструватися на кваліфікаційний іспит через «Дію»

Джерело: Міністерство цифрової трансформації України.

Відтепер українські моряки мають можливість реєструватися на складання кваліфікаційного іспиту CES 6.0 онлайн – через портал “Дія”.

Відтак, цей онлайн-сервіс значно спрощує взаємодію моряків та Адміністрації судноплавства. Більше не потрібно збирати документи та офлайн відвідувати територіальні центри. Наразі на порталі “Дія” доступні три локації для складання іспиту: у Києві, Одесі та Варшаві.

Щоб записатися на проходження CES-тесту онлайн, необхідно виконати наступні кроки: 

  • Зареєструйтеся або авторизуйтеся на порталі “Дія” за допомогою електронного підпису;
  • Заповніть онлайн-заяву та підпишіть її електронним підписом;
  • Після цього в особистому кабінеті та на електронній пошті буде повідомлення із запрошенням на іспит та призначений час;
  • Складіть іспит у вибраному місці проходження.

У відомстві зазначили, що раніше для того, щоб записатися на іспит, морякам необхідно було збирати документи та особисто йти до територіального центру Адміністрації судноплавства. Там заповнювати заяву і потім знову приходити на іспит в уже зазначений час.

Довідково. Кваліфікаційний іспит – одна із частин професійної діяльності моряка. Після успішного складання тесту моряки можуть підтвердити та підвищити звання, а кадети та випускники морських закладів освіти – отримати перший робочий диплом, щоб розпочати кар’єру.

Іспити складають за допомогою міжнародної системи комп’ютерного тестування CES 6.0 у спеціально обладнаних приміщеннях. Результати формуються автоматично, а одразу після складання моряк отримує сертифікат. Завдяки автоматизації процесу мінімізуються корупційні ризики.

Під час російського обстрілу перелякана вулична собака Агата стрибнула в яму на схилі, яка виявилася десятиметровим колодязем. Рятувальники разом із місцевими жителями врятували тварину.

У Білому домі підтвердили, що Сполучені Штати призупинили постачання деяких видів озброєнь Україні.

Папа Лев XIV прийняв на аудієнції владик Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви.

Контррозвідка Служби безпеки викрила ще одного агента ФСБ у Черкасах. Ним виявився завербований ворогом 20-річний студент місцевого університету. На замовлення окупантів він коригував ракетно-дронові атаки РФ по регіону.

У ніч на 2 липня російські дрони атакували Слов’янськ на Донеччині. Внаслідок влучання повністю зруйновано термінал Нової пошти.