У Польщі відкрили простір, де українські моряки зможуть скласти іспити на підтвердження кваліфікацій
Джерело: Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.
У Польщі відкрили простір “MRS in Poland”, де українські моряки можуть скласти комп’ютерний іспит CES 6.0 на підтвердження кваліфікацій та присвоєння звання.
Відтак, цей іспит дає можливість кадетам та випускникам українських морських закладів, які виїхали для проходження обов’язкової практики з плавання, підтвердити кваліфікацію з метою присвоєння звання за допомогою іспиту та отримати перший робочий диплом.
Складання іспиту з використанням міжнародно визнаної системи комп’ютерного тестування CES 6.0 є єдиною офіційною умовою для підтвердження кваліфікації з метою присвоєння звання.
З 2 серпня розпочато приймання заяв на проходження тестів у Варшаві, у приміщеннях, обладнаних за всіма стандартами. На іспиті присутній член Державної кваліфікаційної комісії моряків, який одразу після його закінчення ознайомлює моряка з результатами та видає сертифікат.
Оформлення результатів відбувається автоматично, без втручання людського фактору, що унеможливлює корупційну складову.
Подати заяву на іспит моряк може як в Україні, так і за її межами – для цього достатньо направити запит поштою або через представника в Адміністрацію судноплавства або ДП “Моррічсервіс”.
А невдовзі кожен моряк зможе це швидко зробити засобами порталу “Дія”.
“Команда Мінінфраструктури та Адміністрації судноплавства разом з “Дія” продовжують впроваджувати електронні сервіси для моряків за підтримки USAID/UK aid проєкту “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах TAPAS”. Наразі триває перший етап реалізації послуги – бета-тестування”, – розповіли у відомстві.
- У Польщі запрацював завод, де ремонтують надані Україні танки Leopard. До польського сервісного центру, який нещодавно відкрився, вже прибули танки Leopard з України.
- 20 липня після зустрічі глав МЗС у Брюсселі заступник міністра закордонних справ Польщі Павел Яблонський заявив, що підтримка України та держав-членів Європейського Союзу, котрі несуть витрати на тлі російської агресії, має фінансуватися Росією.
- 71% громадян України, які зараз перебувають у Польщі, планують в майбутньому повернутися в Україну. Натомість 17% респондентів мають намір зробити це протягом найближчих трьох місяців.
Дослідження австралійських науковців підтвердило, що отрута медоносних бджіл здатна ефективно знищувати клітини раку молочних залоз менш ніж за 60 хвилин, не пошкоджуючи при цьому здорові клітини.
Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції – міністерка юстиції Ольга Стефанішина оголосила про завершення своєї каденції на посаді, висловивши вдячність за можливість служити державі та наголосила, що курс України на членство в ЄС і НАТО вже визначений і є незворотним.
Влада польського міста Кельце висловила повну солідарність з Вінницею, засудивши російську дронову атаку у ніч на 16 липня. Удар, серед іншого, знищив заклад компанії Barlinek, штаб-квартира якої знаходиться в Кельцях.
Європол повідомив про знешкодження російського хакерського угруповання NoName057(16), яке причетне до кібератак по всій Європі. Внаслідок масштабної операції під кодовою назвою Eastwood вдалося вивести з ладу понад 100 серверів угруповання у різних країнах світу.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 16 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 112 бойових зіткнень.