У Польщі відкрили простір, де українські моряки зможуть скласти іспити на підтвердження кваліфікацій

Джерело: Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.

У Польщі відкрили простір “MRS in Poland”, де українські моряки можуть скласти комп’ютерний іспит CES 6.0 на підтвердження кваліфікацій та присвоєння звання.

Відтак, цей іспит дає можливість кадетам та випускникам українських морських закладів, які виїхали для проходження обов’язкової практики з плавання, підтвердити кваліфікацію з метою присвоєння звання за допомогою іспиту та отримати перший робочий диплом.

Складання іспиту з використанням міжнародно визнаної системи комп’ютерного тестування CES 6.0 є єдиною офіційною умовою для підтвердження кваліфікації з метою присвоєння звання.

З 2 серпня розпочато приймання заяв на проходження тестів у Варшаві, у приміщеннях, обладнаних за всіма стандартами. На іспиті присутній член Державної кваліфікаційної комісії моряків, який одразу після його закінчення ознайомлює моряка з результатами та видає сертифікат.

Оформлення результатів відбувається автоматично, без втручання людського фактору, що унеможливлює корупційну складову.

Подати заяву на іспит моряк може як в Україні, так і за її межами – для цього достатньо направити запит поштою або через представника в Адміністрацію судноплавства або ДП “Моррічсервіс”.

А невдовзі кожен моряк зможе це швидко зробити засобами порталу “Дія”.

“Команда Мінінфраструктури та Адміністрації судноплавства разом з “Дія” продовжують впроваджувати електронні сервіси для моряків за підтримки USAID/UK aid проєкту “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах TAPAS”. Наразі триває перший етап реалізації послуги – бета-тестування”, – розповіли у відомстві.

13 червня розпочалося засідання Ради Україна-НАТО на рівні міністрів оборони. Глава НАТО Єнс Столтенберг запевнив у посиленні оборонної підтримки нашої держави на тлі триваючого вторгнення РФ.

Під час затримки із погодженням безпекової допомоги Конгресом США, Словенія не зволікала та, ймовірно, таємно спорядила Україні військову допомогу.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22.00 13 червня. За добу відбулося 87 бойових зіткнень. Ситуація залишається напруженою, проте, контрольованою.

13 червня сейм Литви постановив, що до списку призову у країні включатимуть осіб віком від 17 років.

13 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про кількість знищених ворожих засобів повітряної розвідки за тиждень.