У Польщі закликали «нарешті» конфіскувати заморожені активи та резерви РФ

Джерело: PolskieRadio

20 липня після зустрічі глав МЗС у Брюсселі заступник міністра закордонних справ Польщі Павел Яблонський заявив, що підтримка України та держав-членів Європейського Союзу, котрі несуть витрати на тлі російської агресії, має фінансуватися Росією.

Тож висловив переконання, що заморожені активи та резерви РФ мають бути конфісковані.

Він пояснив, що зокрема й відбудова України має фінансуватися не європейськими платниками податків, а тими, хто відповідальний за агресію, тобто Росією.

Яблонський додав, що ще триває робота над створенням правової основи для конфіскації заморожених російських активів і резервів.

Ми все ще маємо справу з відсутністю політичних рішень у деяких країнах… Росія сподівається, що інші європейські країни втомляться від різних фінансових тягарів. Якщо ми хочемо, щоб ця підтримка (для України) продовжувалася, то це джерело в РФ… Ми прагнемо, щоб ця угода про конфіскацію була реалізована, — пояснив дипломат.

Відповідаючи на запитання журналістів стосовно плану, представленого 20 липня головою дипломатії ЄС Жозепом Боррелем, згідно з яким ЄС надаватиме Україні до п’яти мільярдів євро на рік на потреби оборони через Європейський фонд миру (EPF) протягом наступних чотирьох років, Яблонський зазначив, що Польща цілком виступає за збільшення цієї підтримки, щоб використовувати всі можливі джерела, але водночас зауважив, що дискусії відносно джерел збільшення цієї підтримки є незавершеними.

Основний крок, до якого закликає Польща, полягає в тому, щоб використати набагато більше джерело.

300 мільярдів (євро) знаходяться в цих резервах і активах по всьому світу. Це має бути нарешті конфісковано, – резюмував Яблонський.

Міністр закордонних справ Естонії Маргус Тсахкна допустив закриття кордону з Росією. Раніше глава відомства заявляв, що закривати прикордонні переходи поки зарано.

Росії не вдалося увійти до членів виконавчої ради Організації із заборони хімічної зброї, до повноважень якої входить, зокрема вжиття заходів стосовно держав-порушниць.

29 листопада генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що з початку повномасштабної війни втрати російської армії перевищили 300 тисяч осіб.

Після почату повномасштабного вторгнення РФ на територію України фінська компанія HD-Parts експортувала в Росію запчастини для вантажних автомобілів на мільйони євро.

29 листопада голова МЗС ФРН Анналена Бербок наголосила, що союзники України з усього світу мають створити над цією країною “оборонний щит”, аби убезпечити від російських атак у зимовий період.