Ворог утримує у Чорному морі угруповання з чотирьох кораблів – ВМС ЗСУ
Джерело: пресслужба ВМС ЗСУ
Станом на 8 серпня у Чорному морі на бойовому чергуванні перебуває чотири ворожих кораблі, жоден з яких не є ракетоносієм.
Тоді як в Азовському морі знаходиться один ворожий корабель.
Водночас у Середземному морі на бойовому чергуванні перебуває вісім ворожих кораблів, зокрема два носії крилатих ракет “Калібр”, загальний залп – до 24 ракет.
За добу, в інтересах РФ, прохід Керч-Єнікальською протокою здійснили:
- до Азовського моря – 16 суден, з них дів рухалось з протоки Босфор;
- до Чорного моря – 19 суден, з них три продовжили рух з протоки Босфор.

Джерело: ВМС ЗСУ
РФ продовжує порушувати Міжнародну конвенцію з охорони людського життя на морі 1974 р. (SOLAS), вимикаючи системи автоматичної ідентифікації (AIS) на цивільних суднах в акваторії Азовського моря.
Раніше у Генштабі зазначили, що протягом минулої доби ворог завдав 7 ракетних та 42 авіаційних ударів, здійснив 66 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах.
Внаслідок російських терористичних атак є загиблі та поранені серед цивільного населення, руйнувань зазнали житлові будинки та інша інфраструктура.
Ймовірність завдання ракетних та авіаційних ударів по всій території України залишається високою.
- Першу партію танків Abrams, які США споряджають Україні, було схвалено для відправлення на вихідних, і танки можуть прибути в Україну на початку осені, заявив начальник відділу закупівель сухопутних військ США Дуг Буш.
- 7 серпня заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила, що минулий тиждень був вкрай складним на фронті, оскільки ворог кинув усі сили, аби зупинити український наступ.
- Ворог продовжує зазнавати великих втрат, які всіма способами намагається приховати.
Пізно ввечері 15 липня російські війська атакували Кривий Ріг. Після ракетного обстрілу місті вирує пожежа, попередньо, є постраждалі.
Упродовж першого півріччя 2025 року українці придбали 22 тисячі вживаних легкових автомобілів, імпортованих зі США.
Понад 17 мільйонів курей більше не утримуються у клітках – Швеція досягла цього без законодавчих заборон, а завдяки суспільному тиску, свідомому споживанню та корпоративній відповідальності.
14 липня у Кишиневі стартував установчий семінар міжнародного проєкту, присвяченого збереженню та сталому управлінню Дністром — однією з головних транскордонних річок Східної Європи. Захід відкрив новий етап українсько-молдовської співпраці у водному секторі.
Компанія xAI, заснована американським розробником та підприємцем Ілоном Маском, отримала масштабне замовлення від Міністерства оборони США. Контракт може сягнути 200 мільйонів доларів та передбачає створення спеціалізованих рішень із використанням штучного інтелекту для державних потреб – зокрема у розвідці та галузі безпеки.