«На війні не можна відступити, треба захищати поранених» – як польські медики допомагають українцям на фронті

Джерело: PolskieRadio
З перших днів повномасштабного вторгнення РФ, польські лікарі прямували на допомогу Україні, рятуючи військових на передовій.
Польський лікар, який працював на лінії фронту, поділився своїм досвідом з журналістами враженнями.
Не можна готуватися до війни. Перший інстинкт — втекти звідти. Але опинившись на передовій, ви не можете відступити. Треба залишатися до кінця і захищати поранених, — зазначив Якуб Щерба, котрий допомагав українським бійцям.
Минулого року ортопед з Люблінця закінчив Сілезький медичний університет у Катовицях. У червні та липні як лікар фонду “W międzyczasie” декілька тижнів перебував на лінії фронту в Україні.
Зауважується, раніше Щерба допомагав українським переселенцям. Та коли більшість повернулися до України, лікар почав шукати інші шляхи допомоги.
Це була моя потреба, я мав це зробити. Інакше це пояснити не можна — це моє внутрішнє прагнення; попри ризик, я почуваюся добре, виконуючи такі завдання, — наголосив він.
Медики, котрі співпрацюють із фондом “W międzyczasie”, допомагають у медичній евакуації вздовж лінії фронту, часто перебуваючи в точках, де точаться важкі бої. Також допомагають і в польових шпиталях.
- Петро Скрипка, доброволець та ветеран “азовського” підрозділу, вирішив зібрати гроші для поранених військових, дійшовши пішки з Києва до Львова. Йому вдалося зібрати понад 596 тисяч грн.
- Надвечір 3 серпня російська армія знов атакувала центральну частину Херсону. Внаслідок обстрілу постраждав волонтер з Норвегії.
- 24 липня відеожурналіст AFP отримав поранення внаслідок атаки російського безпілотника під час репортажів про українську артилерійську позицію поблизу Бахмута.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Служба безпеки задокументувала нові злочини екскомандувача Східного військового округу збройних сил РФ генерал-полковника Олександра Чайко.
Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.
17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії.
Державна служба з етнополітики та свободи совісті винесла припис про усунення порушень законодавства про свободу совісті та релігійні організації УПЦ Московського патріархату.