Імовірно, ЗСУ здійснили обмежений рейд через річку Дніпро на лівий берег Херсонщини – ISW

Джерело: ISW

За інформацією аналітиків Інституту вивчення війни, імовірно, що українські військові здійснили обмежений рейд через річку Дніпро та висадились на лівому березі Херсонської області, який тимчасово окупований росіянами.

Водночас фахівці зауважили, що невідомо, чи вдалось українським захисникам встановити тривалу присутність на лівому березі.

Про рейд Сил оборони 8 серпня повідомляли кілька російських воєнкорів. За їх даними, ЗСУ висадили до 7 катерів, на кожному з яких було 6-7 осіб на лівому березі Дніпра у районі населеного пункту Козачі Лагері.

Також за даними росіян, українські сили після висадки прорвали оборону окупантів та просунулись уперед на 800 метрів.

Один з російських воєнкорів зауважив, що нещодавно командування РФ передислокувало підготовлених російських військових з Козачих Лагерів до Запорізької області, поставивши на їхнє місце мобілізованими бійцями з невідомого підрозділу, що в результаті послабило оборону окупантів.

Своєю чергою окупаційний “глава” Херсонської області Володимир Сальдо применшив інформацію про український десант і заявив, що вогонь російської артилерії відбив українські катери, а українських військових поблизу Козачої Лопані немає.

Проте більшість відомих російських воєнкорів стверджували, що українським військам вдалося використати тактичний сюрприз і висадитися на лівому березі.

Сальдо, на думку фахівців, цілеспрямовано намагався спростувати заяви про українську присутність у цьому районі, щоб уникнути паніки в і без того вразливому російському інфопросторі.

Дані з NASA Fire Information for Resource Management System (FIRMS) за останні 24 години в цьому районі підтверджують, що там точилися значні бойові дії, яким, ймовірно, передував або супроводжувався артилерійський вогонь.

До кінця дня 8 серпня багато російських джерел оновили свої заяви, повідомивши, що російські війська зберігають контроль над Козачі Лагері, відкинувши українські сили назад до берегової лінії.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.

Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.