Від початку повномасштабного вторгнення росіяни здійснили понад тисячу атак на систему охорони здоров’я України
Джерело: Український центр охорони здоров’я
З лютого 2022 року російські загарбники здійснили 1 014 атак на медичних працівників, лікарні та іншу інфраструктуру охорони здоров’я.
Відтак, система охорони здоров’я України – медичні працівники, медзаклади та інша інфраструктура охорони здоров’я – зазнавала близько двох атак щодня від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
Внаслідок цих атак було вбито 148 медичних працівників, а внаслідок 414 атак — пошкоджено чи зруйновано лікарні та амбулаторні заклади.
Станом на 14 липня 2023 року зафіксовано:
- 1014 атак на охорону здоров’я загалом;
- 414 атак, які пошкодили або зруйнували лікарні;
- 79 атак на автомобілі екстреної медичної допомоги;
- 148 медичних працівників вбито;
- 106 медичних працівників поранено ;
- 57 атак на дитячі лікарні;
- 40 атак на пологові будинки.
У центрі зазначили, що лікарня прифронтового міста в Донецькій області регулярно зазнає обстрілів від початку вторгнення. Востаннє обстріл цього медзакладу було зафіксовано у червні 2023 року.
Довідково. Вищезазначені дані наводить коаліція українських та міжнародних організацій, які відстежують та документують атаки на охорону здоров’я, — eyeWitness to Atrocities, Insecurity Insight, Медійна ініціатива за права людини, Physicians for Human Rights та Український центр охорони здоров’я (UHC).
- За понад 17 місяців повномасштабної війни у різних регіонах України відновлено повністю або частково 765 об’єктів медичних закладів.
- Уряд та приватні підприємства Іспанії готові надати фінансову та консультаційну підтримку Україні у відбудові медичних закладів на територіях, які постраждали від повномасштабної війни. Мовиться про співпрацю у межах державно-приватного партнерства.
Правоохоронці викрили канал незаконного переправлення військовозобов’язаних чоловіків через державний кордон до Молдови та невизнаного Придністров’я.
24 червня російські війська атакували автозаправну станцію на околиці Сум. Внаслідок ворожого обстрілу постраждали троє цивільних.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.