Іспанія планує долучитися до відбудови пошкоджених українських медзакладів

Джерело: МОЗ України.

Уряд та приватні підприємства Іспанії готові надати фінансову та консультаційну підтримку Україні у відбудові медичних закладів на територіях, які постраждали від повномасштабної війни. Мовиться про співпрацю у межах державно-приватного партнерства.

Про це йшлося під час зустрічі першого заступника міністра охорони здоровʼя Сергія Дуброва з делегацією представників уряду Іспанії, зокрема Міністерства промисловості, торгівлі та туризму, й представників бізнесу.

Представники уряду Іспанії запевнили у постійній підтримці України та бажанні взяти участь у подальшій відбудові медичних закладів. Йдеться про території, де медична інфраструктура зазнала найбільших пошкоджень та руйнувань.

Зі свого боку, в МОЗ акцентували на тому, що Україні вже вдалося повністю відновити 341 об’єкт медзакладів, ще 412 об’єкти – відновлені частково. Значну частину цих медзакладів відновлено за підтримки міжнародних партнерів.

За даними першого заступника міністра охорони здоровʼя Сергія Дуброва, за понад 15 місяців війни російські загарбники пошкодили 1 377 об’єктів медзакладів та зруйнували вщент ще 184 об’єкти.

Сторони також обговорили перспективи подальшого партнерства у сфері реабілітації та протезування.

Протягом минулої доби відбулося 82 бойових зіткнення. Загалом ворог завдав 1 ракетний та 71 авіаційний удар, здійснив 80 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах. Внаслідок російських терористичних атак, на жаль, є поранені серед цивільного населення. Руйнувань та пошкоджень зазнали приватні житлові будинки та інша цивільна інфраструктура.

30 листопада президент Володимир Зеленський провів у Запоріжжі дві наради. Оперативну – з військовими, з генералами Олександром Тарнавським, Едуардом Москальовим, Сергієм Літвиновим та всіма, хто відповідає за оборону на напрямку. Друга нарада стосувалася будівництва фортифікаційних споруд.

За даними Пентагону, Україні доведеться зачекати до наступного року, перш ніж вона отримає свою першу велику партію малогабаритних високоточних боєприпасів GLSDB, які США адаптували для завдання ударів на відстані майже 160 км.

В РФ, на полігоні Кузьмінський у Ростовській області 12 морських піхотинців підірвали себе під час випадкового вибуху гранати від ручного протитанкового гранатомета.

29 листопада прокурори САП та детективи НАБУ викрили чотирьох суддів Київського апеляційного суду на одержанні неправомірної вигоди у розмірі 35 тисяч доларів за ухвалення рішення про скасування арешту майна.