Іспанія планує долучитися до «гарантій безпеки» для України

Джерело: Europa Press.

Іспанія планує приєднатися до безпекових домовленостей для України, які сьогодні на полях саміту НАТО у Вільнюсі оголосили лідери країн G7.

Відтак, Іспанія приєднається до “гарантій безпеки” для України до її вступу в НАТО. Ці довгострокові зобов’язання про військову підтримку України узгодили країни G7 на чолі зі Сполученими Штатами Америки та Великою Британією.

Зазначимо, що напередодні саміту НАТО, за словами чотирьох офіційних осіб, знайомих з перебігом переговорів, невелика група західних союзників взяла участь у “термінових, в останню хвилину” перемовинах, аби завершити декларацію про гарантії безпеки для України напередодні саміту НАТО в Литві.

Сполучені Штати, Велика Британія, Франція та Німеччина тижнями обговорювали це питання з Україною, а також звернулися до інших союзників у НАТО, ЄС та G7. Ідея полягає в тому, щоб створити “парасольку” для всіх країн, які бажають надавати Україні постійну військову допомогу, навіть якщо деталі відрізняються.

Ці зусилля є частиною ширших переговорів в НАТО та між декількома групами країн стосовно того, як західні союзники мають продемонструвати довгострокову підтримку України.

Україна хоче якнайшвидше приєднатися до НАТО, отримавши доступ до реалізації відомої статті 5 Альянсу – “напад на одного є нападом на всіх”. Одначе, багато союзників в Альянсі загалом погоджуються, що Україна може приєднатися лише після закінчення повномасштабної війни.

Тож найбільші сили Альянсу працювали над тим, щоб визначити, які тимчасові зобов’язання щодо безпеки кожна з країн може дати Україні, поки триватиме узгодження вступу до НАТО. Однак ця точка зору не є загальною, оскільки країни на східному фланзі НАТО наполягають на тому, щоб Україна пройшла швидший шлях до приєднання, навіть попри продовження бойових дій.

Окрім декларації про гарантії безпеки, яку завершують західні держави, НАТО також розробляє нові способи допомоги українським військовим у довгостроковій перспективі.

У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.

7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.

7 липня під час патрулювання високогірної ділянки українсько-румунського кордону військовослужбовці відділу прикордонної служби “Ділове” Мукачівського загону виявили тіло невідомого чоловіка.

Керівник Центру вивчення окупації, колишній радник мера міста Петро Андрющенко повідомив, що у тимчасово окупованому Маріуполі окупанти зводять масштабний секретний об’єкт поблизу нової об’їзної дороги.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав становище національних меншин в Україні “спільною проблемою” Росії та Угорщини та закликав Будапешт до спільних дій.